پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مزایای حیرت انگیز گریه کردن
هرچند بیشتر ما احتمالا ترجیح می‌دهیم جلوی گریه خود را بگیریم، روانپزشکان توصیه می‌کنند، انسان هر وقت احساس کرد دلش می‌خواهد گریه کند، باید این کار را انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مزایای گریه کردن در صورت احساس نیاز به قرار زیر است؛
– اشک‌ها چشم‌ها را شست وشو می‌دهند و تمیز می‌کنند. اشک‌ها موجب پاک شدن کره چشم و پلک‌ها و مژه‌ها می‌شوند و از خشک شدن غشاء مخاطی این عضو پیشگیری می‌کنند.

– اشک‌ها می‌توانند باکتری‌ها را نابود کنند. اشک‌ها خاصیت ضدباکتریایی و ضدویروسی دارند و با میکروب‌ها مقابله می‌کنند. اشک‌ها حاوی مایعی موسوم به «لیسوزیم» هستند که می‌تواند ۹۰ تا ۹۵ درصد تمام باکتری‌ها را ظرف ۵ تا ۱۰ دقیقه بکشد.

– اشک ریختن موجب بالا رفتن خلق می‌شود. متخصصان روانپزشکی معتقدند عمل گریه کردن موجب کاهش سطح منگنز در بدن انسان می‌شود که متقابلا افزایش این عنصر در بدن عامل تشدید اضطراب، عصبانیت، تحریک پذیری، ‌ خستگی، آشفتگی احساسی و باقی احساساتی است که شما را درون گرا می‌کنند.

– اشک‌ها استرس را کاهش می‌دهند. گریه در وقت نیاز باعث می‌شود برخی مواد شیمیایی که در اثر استرس در بدن ایجاد می‌شوند از بین بروند و در نتیجه مانند ورزش در کاهش استرس موثر است. اگر گریه خود را سرکوب کنید با افزایش خطر ابتلا به مشکلاتی چون فشار خون بالا، مشکلات قلبی و زخمهای گوارشی مواجه می‌شوید.

– اشک‌ها موجب‌‌ رها شدن احساسات می‌شوند. احساسات مثل هوا هستند هرچه بیشتر آن‌ها را در درونتان نگه دارید، احتمال اینکه روزی منفجر شوند، بیشتر می‌شود. اگر احساس می‌کنید نیاز به اشک ریختن دارید احساس خود را سرکوب نکنید چون با گریه کردن می‌توانید اضطراب را از خود دور کنید و ذهن خود را پاکسازی نمایید. به این ترتیب بدنی سالم‌تر و احساسی آرام‌تر خواهید داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.