پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تجلیل از ایثارگری‌های حشدالشعبی عراق در دانشگاه تهران + تصاویر
در مراسمی با همکاری دانشجویان ایرانی و عراقی و با حضور برخی فرماندهان عراقی از دستاوردها،‌ رشادت ها و ایثارگری های نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) در مبارزه با تروریسم تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عصر روز گذشته در مراسمی با حضور مقامات و فرماندهان ارشد نیروهای مردمی عراق از جمله ابوجاسم العسکری نماینده مجلس – فرمانده یگان هاى امام موسى کاظم در نیروهای مردمی عراق و مسئول نهاد سیاسی سپاه بدر  از دستاوردهای نیروهای مردمی این کشور در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تجلیل و قدردانی شد.

در این مراسم همچنین سید هاشم حیدری از اعضای برجسته جنبش حزب الله عراق و ابوجاسم عسگری از اعضای برجسته سازمان بدر حضور داشته و به ایراد سخنرانی پرداختند.

این دو مقام ارشد نیروهای داوطلب مردمی به فواید حضور این نیروها در عراق پرداخته و منشاء تشکیل نیروهای داوطلب را فتوای مرجعیت عالی عراق آیت الله سیستانی و همچنین نقش حمایتی ایران برشمردند و با تقدیر از نقش ویژه سردار قاسم سلیمانی در کشور عراق و در مبارزه با تروریست ها به تاثیر مثبت نیروهای مردمی عراق در آزادسازی برخی مناطق تحت اشغال داعش پرداختند و بر لزوم حفظ و تقویت نیروهای داوطلب تاکید کردند.

در این همایش ضمن برشمردن دستاوردهای الحشدالشعبی به بازخوانی خدمات و ایستادگی مردم عراق در برابر تکفیری‌ها اشاره و از خدمات و کمک‌های محور مقاومت به ویژه جمهوری اسلامی ایران تشکر شد.

از نکات قابل توجه در این مراسم اجرای نمایش توسط عده ای از دانشجویان عراقی بود که در آن به شکل نمادین به رشادت های مبارزان داوطلب عراقی پرداخته شد. پایان این نمایش، حضار با اشک ها و تشویق های بسیار عوامل آنرا همراهی کردند.

این مراسم به همت انجمن دانشجویان عراقی دانشگاه تهران و جمعی از دانشجویان ایرانی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد.

تصاویر زیر گوشه هایی از این مراسم تجلیل را نشان می دهد:

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.