پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله خاتمی: راهبرد آمریکا مقابله با ایران اسلامی است
امام جمعه موقت تهران گفت: راهبرد آمریکا، رژیم صهیونیستی و تکفیری‌ها مقابله با ایران اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله سید احمد خاتمی سه‌شنبه شب در نخستین یادواره شهدای مدافع حرم در جمع مردم ماهان اظهار داشت: چرا ما از حرم اهل بیت (ع) دفاع می‌کنیم؟

وی در پاسخ به این سوال‌ بیان داشت: یکی از دلایلی که مردم برای مدافع از حرم اهل بیت شور و اشتیاق دارند، دلایل قرآنی است و ما یک امتیم و آن هم امت اسلامی، دوم اینکه دلیل قانون اساسی است که ما را موظف کرده بدون دخالت در حوزه حکومتی آنها به دفاع از مسلمانان مظلوم برخیزیم و از آنها حمایت کنیم.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: بعد از بیداری اسلامی آمریکا و رژیم صهیونیستی احساس خطر کردند و به این باور رسیدن که ریشه این بیداری در ایران نهفته و به نام انقلاب اسلامی است.

خاتمی تصریح کرد: آنها برای این کار چند روش اجرا و یک راهبرد برای مقابله با انقلاب اسلامی طراحی کردند.

وی با بیان انواع روش های مقابله با این بیداری خاطرنشان کرد: نخستین روش آنها مقابله خشن با بیداری اسلامی بود که می‌توان نمونه‌های آن را در مصر و بحرین مشاهده کرد.

امام جمعه موقت تهران تولید و پرورش گروهک‌های تکفیری را در این عرصه را دومین تاکتیک برشمرد و عنوان کرد: کلینتون در کتاب خاطراتش می‌نویسد که داعش را ما به وجود آوردیم و پرورش این مار در آستین دامن خودشان را تا کنون گرفته است.

خاتمی بیان کرد: دولت ترکیه در این راستا در خط مقدم جنایات‌ است که خودش هم از این ناامنی‌ها متضرر و صنعت گردشگری ترکیه با چالش روبه‌رو شده است.

امام جمعه موقت تهران اذعان داشت: سوریه خط مقدم جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی و همسایه عراق است و به خاطر این دو دلیل ما باید حمایت کنیم.

خاتمی با بیان اینکه تا زمانی رژیم صهیونیستی وجود دارد، هیچ ارتباطی با این رژیم منفور نخواهیم داشت، اعلام کرد: مردم فلسطین خودشان باید تصمیم بگیرند نه این رژیم غاصب.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر همسایه ما عراق آسیب ببیند، خطر بیخ گوش ما قرار دارد و استراتژی آنها مقابله با ایران اسلامی است، ادامه داد: اگر آنها بتوانند بر سوریه تسلط پیدا کنند و عراق را ناامن کنند، ناامنی عراق ناامنی ایران است.

خاتمی خطاب به منتقدان داخلی به حضور ایران اسلامی در سوریه گفت: ما در سوریه از انقلاب اسلامی دفاع می‌کنیم و شهدای مدافعان حرم همان ارزش شهدای هشت سال دفاع مقدس و حتی بیشتر را دارند.

وی با اشاره به جایگاه شهدای مدافعان حرم افزود: این شهدا مدال شهدای مهاجر را با خود یدک می‌کشند و کسی که در راه خدا هجرت کند ولو به مرگ معمولی از دنیا برود، اجرش با خداست.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: یک دیگر از مدال‌های که این شهدا به همراه خود دارند، مدال مجاهد فی‌سبیل‌الله است و خداوند برای مجاهدان یک حساب دیگری باز کرده است.

وی سهمیه و امتیاز دادن به رزمندگان و جانبازان را بها دادن به ارزش جهاد عنوان و تصریح کرد: شهدای مدافعان حرم با کفر خالص در حال جنگ هستند و تکفیری‌ها بدتر از بعثی‌های زمان صدام هستند.

خاتمی تاکید کرد: مدال دیگری که این شهدا به همراه دارند، مدال شهید است و در این عرصه هیچ دستی بالاتر از این دست نیست.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.