پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بازداشت ۱۰۰۰ نفر طی اعتراضات ۲ ماهه در فرانسه +تصاویر
طبق آمار وزارت کشور فرانسه، از زمان آغاز اعتراضات نسبت به اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته تاکنون، حدود یکهزار نفر در سراسر فرانسه به بازداشت پلیس درآمده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شهرهای مختلف فرانسه از حدود دو ماه پیش صحنه برگزاری تظاهرات‌ها و اعتراض‌های مردمی مختلف به اصلاحات دولت در زمینه قانون کار است.

بنابر اعلام وزارت کشور فرانسه، از زمان آغاز اعتراضات و تظاهرات‌ها نسبت به اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته تاکنون، حدود یکهزار نفر بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «برنار کازونوو» وزیر کشور فرانسه اعلام کرده که از زمان آغاز جنبش مخالفت با اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته، ۹۶۱ نفر در سراسر کشور بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند که تنها ۲۱۴ مورد از این بازداشت‌ها به تظاهرات پنجشنبه گذشته پاریس و حومه آن مربوط می‌شود.

مخالفان اصلاح قانون کار که دولت سوسیالیست فرانسه با هدف کاهش بیکاری ده درصدی در کشور ارائه کرده است، می‌گویند این اصلاحات حقوق کارگران و امنیت شغلی جوانان را به خطر می اندازد.

دولت فرانسه از طرح اصلاحات جنجال برانگیز خود دفاع کرده و آن را در راستای ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی بیشتر دانسته است. اما اتحادیه‌‌ها و دانشجویان معتقدند این طرح زمینه اخراج کارکنان را برای شرکت‌های که مشکلات مالی دارند، تسهیل می‌کند.

دولت سوسیالیست فرانسه هدف خود را از تغییر قانون کار برانگیختن بنگاه‌های اقتصادی به استخدام و جذب بیشتر جوانان و جلوگیری از گسترش بیکاری در این کشور اعلام کرده اما مخالفان می‌گویند که اصلاحات پیشنهادی دولت وضعیت شاغلان را شکننده‌تر می‌کند.

قرار است لایحه پیشنهادی دولت برای اصلاح قانون کار از امروز سه‌شنبه سوم ماه می در مجلس ملی فرانسه به بررسی گذاشته شود.

در زیر به تصاویری چند از تظاهرات‌های اعتراض‌آمیز فرانسویان نسبت به اصلاحات قانون کار می‌پردازیم:

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.