پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کشف ۴ تن انواع مواد مخدر در عملیات های مشترک پلیس پایتخت/ انهدام ۲ باند گسترده ترانزیت
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از كشف قریب به چهار تن انواع مواد مخدر در 2 عملیات جداگانه و مشترك پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت طی 24 ساعت گذشته خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ضمن تشریح جزئیات این ۲ عملیات مشترک اظهار داشت :یک سال پیش پرونده ای مبنی بر فعالیت گسترده چهار قاچاقچی حرفه ای به پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ارسال شد و رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان این که به محض دریافت پرونده کار اطلاعاتی و عملیاتی ماموران در این خصوص آغاز شد،‌ افزود:در همان تحقیقات ابتدایی مشخص شد، متهمان این پرونده اعضای باندی هستند که اقدام به ترانزیت محموله های سنگین مواد مخدر از نواحی شرقی و جنوبی کشور به سمت شهر تهران می کنند که بر همین اساس،‌ تحقیقات گسترده پلیسی از سوی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ ادامه یافت تا این‌که پس از قریب به یک سال تلاش اطلاعاتی – عملیاتی مشخص شد قاچاقچیان مقادیر قابل توجه ای مواد مخدر را از شرق کشور تحویل گرفته و پس از بارگیری در یک دستگاه خودروی نیسان و در حال حرکت به سمت پاکدشت ورامین هستند.
کشف قریب به 4 تن انواع مواد مخدر در عملیات های مشترک پلیس پایتخت/ انهدام 2 باند گسترده ترانزیت
وی گفت: متعاقبا مشخص شد متهمان محموله مذکور را با ۲ دستگاه خودرو پرشیا به سمت استان سمنان و تهران اسکورت می کنند و تازه وارد شهرستان دامغان شده اند.
سرهنگ بخشنده اظهارداشت: با تجمیع اطلاعات به دست آمده و با انجام هماهنگی های لازم، نیابت قضائی اخذ و تیم های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ و شهرستان دامغان به صورت نامحسوس محدوده تردد متهمان را تحت کنترل قرار دادند تا این‌که در نهایت شب گذشته اعضای این باند حرفه ای، به همراه خودروهایشان شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند.
کشف قریب به 4 تن انواع مواد مخدر در عملیات های مشترک پلیس پایتخت/ انهدام 2 باند گسترده ترانزیت
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان این‌که متهمان به محض مشاهده ماموران فرار را بر قرار ترجیح دادند، بیان کرد: با فرار متهمان عملیات تعیقب و گریز پلیسی آغاز و متهمان در حالی‌که بی توجه به دستور ایست پلیس به فرار جنون آمیز خود ادامه می دادند با شلیک چند گلوله متوقف و دستگیر شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به کشف یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم تریاک ، ۲۰۰ کیلو گرم هروئین و توقیف سه دستگاه خودرو از متهمان اضافه کرد: تحقیقات بر روی این پرونده در جهت کشف دیگر مرتبطان و زوایای پنهان آن کماکان از سوی ماموران عملیات ویژه این پلیس ادامه دارد.
وی در تشریح عملیات دیگری که روز گذشته با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) شهر ری انجام گرفت، اظهار داشت: برابر گزارش واصله از اداره اطلاعات شهر ری مبنی بر ترانزیت یک محموله سنگین مرفین توسط سه قاچاقچی رسیدگی به این پرونده در دستور کار ماموران پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرار گرفت. بر همین اساس تحقیقات پلیسی آغاز و پس از چندین ساعت تلاش اطلاعاتی و عملیاتی مشخص شد که اعضای این باند، مواد مخدر را از مرزهای جنوبی کشور تحویل گرفته و به شهرستان ری منتقل و قصد دارند در یکی از باراندازهای این محدوده اقدام به توزیع آن نمایند.
کشف قریب به 4 تن انواع مواد مخدر در عملیات های مشترک پلیس پایتخت/ انهدام 2 باند گسترده ترانزیت
سرهنگ بخشنده  تصریح کرد: با تجمیع اطلاعات به دست آمده و با انجام هماهنگی های لازم ماموارن پایگاه نهم این یگان به محل دپوی مواد اعزام و موفق شدند در یک عملیات منسجم و هماهنگ سه قاچاقچی مذکور را دستگیر و بیش از ۲ تن مرفین از آن‌ها کشف و ضبط کنند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت  ضمن اشاره به تحقیقات تکمیلی بر روی پرونده جهت شناسایی سایر متهمان مرتبط با آن،‌گفت: در این عملیات نیز سه دستگاه خودروی متهمان توقیف و پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.