پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نگاه جشنواره «مدافعان حرم» فقط به داخل کشور نباشد/ مدیران فرهنگی وارد میدان شوند
رسول توکلی تاکید کرد: باید همه مسئولان فرهنگی شرایط را طوری مهیا کنند تا آثار نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم ضمن اینکه در معرض عموم مردم قرار می‌گیرد به سهولت نیز در تاریخ ثبت و ضبط شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رسول توکلی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با خرسندی از برگزاری چنین جشنواره ای در سطح کشور و با اشاره به ظهور گروههایی مثل داعش گفت: شاید هیچگاه در سالهای گذشته کسی تصور نمی کرد موجی به نام «مدافعان حرم» برای مقابله با گروههای تروریستی و حفاظت از حرمین شریفه راه اندازی شود اما ظهور و بروز یک سری از توطئه های ضد بشری توسط گروههای داعش و جذب مزدوران از کشورهای گوناگون برای از میان بردن خوبی ها از سوی این گروهها، باعث شد تا گروهی از رزمندگان اسلام از کشور ایران و دیگر کشورها برای دفاع از حقوق مردم مسلمان سوریه و کشورهای اسلامی راهی نبرد با این گروههای تروریستی شوند. این درحالی است که همگان به خوبی می دانیم که کانون حمله این گروههای ضد بشری، ایران است. لذا ضروری است که هنرمندان و فیلمسازان ما با تولید آثاری در قالب های گوناگون از این هدف الهی و انسانی حمایت کنند.

بازیگر سریال «آینه عبرت» با اشاره به جشنواره فیلم مدافعان حرم تصریح کرد: اگر چه راه اندازی این جشنواره امر پسندیده ای است باز هم جای تقدیر دارد و باید به فال نیک گرفته شود.

بازیگر نقش مرتضی مطهری در سریال «معمای شاه» با بیان اینکه کشور به برگزاری جشنواره هایی مثل مدافعان حرم نیاز دارد اظهار داشت: به غیر از جشنواره فیلم، می بایست جشنواره هایی در قالب های شعر، موسیقی و دیگر هنرها برای اطلاع رسانی این موضوع در سطح کشور برگزار شود تا همه مردم در جریان فداکاریهای مدافعان حرم و رذالت های گروههای تروریستی باشند.

توکلی بازیگر فیلم سینمایی «شکوه بازگشت» تاکید کرد: معتقدم نباید هدف دست اندرکاران جشنواره فیلم مدافعان حرم فقط نگاه به داخل کشور باشد بلکه باید بدانیم که چشم های منتظر زیادی از مردم دنیا به ایران دوخته شده است و این نوع جشنواره ها می تواند حتی در خارج از کشور هم، جریان سازی کند لذا کسانی که در حوزه فرهنگی فعالیت دارند می بایست در برگزاری این جشنواره همکاری کنند و شرایط را به گونه ای مهیا کنند تا علاوه بر اینکه آثار این جشنواره به خوبی دیده می شود به سهولت نیز در تاریخ، ثبت و ضبط شود.

نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم به در دو بخش مستند و نماهنگ به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی سوم تا پنجم خردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.