پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

چهار خصلتی که امام علی(ع) فرمودند اگر در انسان باشد، خیر دنیا و آخرت را خواهید دید
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی همزمان با ایام سالروز شهادت شهید استاد مطهری در جمع مسئولین بسیج دانشجویی استان تهران به سخنرانی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی همزمان با ایام سالروز شهادت شهید استاد مطهری در جمع مسئولین بسیج دانشجویی استان تهران به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام عین الکمال با حضور در ناحیه بسیج دانشجویی استان تهران و در حضور مسئولین آن گفت: ماه رجب ماه بسیار با فضیلتی است و باید به آن توجه داشته باشیم. این ماه و ماه شعبان در واقع مقدمه حضور در ماه مبارک رمضان هستند و ما با توجه به گذر عمر خود باید قدر لحظه لحظه ی این ماه شریف را بدانیم.

وی گفت: تا جایی که میتوانیم باید از روزه ها، اعمال و دعاهای ماه رجب استفاده کنیم و بدانیم که فرصت جوانی گذراست.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به خاطرات دفاع مقدس بیان کرد: ما تاریخ دفاع مقدس را که نگاه می کنیم متوجه می شویم ۹۰درصد افراد حاضر در جبهه ها جوان ها بودند و از معنویت بسیار بالایی هم برخوردار بودند. شما هم جوان هستید و باید از فرصت مغتنم جوانی استفاده کنید. به قول امام راحل(ره) جوانان زمان دفاع مقدس ثابت کردند که ره صدساله را میتوان یک شبه طی کرد.

وی افزود: اگر کسی تاکنون فرصت استفاده از ماه رجب را نداشته است از فرصت سه روز آخر و روزه در آن که بسیار توصیه شده است بهره ببرد. بخصوص که این سه روز پنجشنبه، جمعه و شنبه می باشد.

عین الکمال گفت: شهید مطهری که امروز سالروز شهادت ایشان می باشد کلا ۵۳ سال عمر داشتند اما شما مشاهده می کنید چقدر آثار از ایشان به جا مانده و امام در مورد آثار ایشان فرمودند همه ی آنها مورد تایید هستند. زندگی شهید مطهری نمونه ی یک زندگی با برکت است و دلیل این موضوع آن است که استاد مطهری از لحظه لحظه های عمر خود استفاده کرد.

حجت الاسلام عین الکمال در پایان به حدیثی از امام علی(ع) اشاره کردند و گفتند: امیرالمومنین(ع) می فرمایند ۴خصلت اگر در کسی باشد آن فرد خیر دنیا و آخرت را می بیند. اول، ورع و تقوا از عمل به محرمات الهی است. دوم حسن خلق در معاشرت با مردم، سوم بردباری و حلم در برابر جهل افراد جاهل و چهارم همسر خوب که در امرو دنیا و آخرت کمک کار انسان باشد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.