پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاص هزینه‌های یادبود معلم مهربان «ریحانه بهشتی» برای تجهیز مدرسه
برادر خانم معلم«مرحومه ریحانه بهشتی» می‌گوید: ریحانه در زمان حیاتش برای رفع کمبودهای مدرسه بسیار تلاش می‌کرد و ما نیز مراسم‌ یادبودش را ساده گرفتیم و هزینه‌های آن را به تجهیز کلاس‌های درس مدرسه محل کارش، اختصاص دادیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

۲۶ مهر ماه سال گذشته اعضای بدن یک خانم معلم ورزش که دچار مرگ مغزی شده بود، به چند بیمار نیازمند اهدا شد؛ البته این خانم معلم، مدتی قبل به صورت داوطلبانه کارت اهدای عضو را دریافت کرده بود.

این خانم معلم ۲۷ ساله، مرحومه «ریحانه بهشتی» بود؛ خواهر شهید پرویز بهشتی و دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه رضویه مشهد که چندین سال در تیم‌های دانش‌آموزی مختلف در رشته دو و میدانی فعالیت می‌کرد و جزو دبیران فعال، مدالآور و کارآمد این بخش بود.

محمدجعفر بهشتی برادر مرحومه ریحانه بهشتی اظهار داشت: ریحانه ۲۷ ساله و لیسانس تربیت بدنی داشت و در سال ۱۳۸۹ به استخدام آموزش و پرورش درآمد و در مقطع ابتدایی در منطقه رضویه مشهد که از مناطق محروم محسوب می‌شود، شروع به خدمت کرد.

وی با بیان اینکه خواهرش بسیار دلسوز دانش‌آموزان بود، تصریح کرد: ریحانه با وجود داشتن کودک ۱۱ ماهه، از حقوق خودش برای دانش‌آموزان محروم کفش و وسایل ورزشی تهیه می‌کرد و یادم می‌‌آید اولین سالی که به استخدام آموزش و پرورش درآمد پیگیری‌های بسیاری به منظور آسفالت حیاط مدرسه‌ای که در آن به خدمت مشغول بود کرد و در نهایت با کمک خیرین و مسئولان شهری موفق به این امر شد.

بهشتی در خصوص افتخارات ورزشی مرحومه ریحانه بهشتی گفت: خواهرم از نوجوانی به صورت حرفه‌ای در رشته دومیدانی مشغول به فعالیت بود و بارها مقام‌های کشوری کسب کرد و به تیم ملی نیز دعوت شده بود.

برادر مرحومه بهشتی در خصوص چگونگی فوت خواهرش اظهار داشت: ریحانه در حوالی نیمه شب به نآگاه سردرد شدید گرفت و وی را به بیمارستان رساندیم که پزشکان تشخیص دادند که سکته مغزی کرده است و فوراً باید عمل شود.

وی ادامه داد: خواهر مرحومم بعد از عمل، سطح هوشیاریش هر روز کاسته می‌شد و بعد از مدتی اعلام شد که مرگ مغزی شده است و با خواست قبلی خودش، اعضای پیکرش را به چند بیمار اهدا کردیم.

بهشتی از پرداخت هزینه‌‌های مراسم هفتم و چهلم خواهر مرحومش به تجهیز شدن ۲ کلاس از کلاس‌های مدرسه‌ای که وی در آنجا مشغول به خدمت بود، خبر داد و افزود: ریحانه در زمان حیاتش برای رفع کمبودهای مدرسه بسیار تلاش می‌کرد و مراسم‌ یادبودش را ساده گرفتیم و هزینه‌های آن را به تجهیز مدارس اختصاص دادیم.

وی با بیان اینکه کمپینی به نام حیات جاویدان به منظور ترغیب مردم به اهدای عضو با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده است، گفت: این اقدام خیر ضمن توفیق‌های بسیاری که برای فوت شده دارد، آرامشی عجیب به بازماندگان‌ می‌دهد که قابل وصف نیست.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.