پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

گزارش تصویری از چگونگی سفر انسان به مریخ
تا دو سال دیگر نخستین مرحله از سفر انسان به مریخ کلید می خورد در این گزارش تصویری تشریحی به بررسی مراحل این سفر تاریخی پرداخته ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پروژه «اژدهای قرمز» شرکت اسپیس ایکس سر و صدای بی سابقه ای در رسانه های علمی جهان به همراه داشته است. این شرکت پس از موفقیتهای اخیر خود در بازیابی راکت، حالا از برنامه جدی خود برای اعزام انسان به مریخ خبر داده است.

اسپیس ایکس در نظر دارد که در اوایل سال ۲۰۱۸ بخش اول این پروژه تاریخی را با پرتاب فضاپیمای بدون سرنشین خود به مریخ آغاز کند. اما چگونه؟

فضاپیمای اژدها به سوی مریخ پرتاب می شود

برای این منظور اسپیس ایکس در حال ساخت راکت های پیشرفته ای موسوم به Falcon Heavy است. این راکتها را می توان نسل پیشرفته فالکون ۹ دانست که هم اکنون در نقل و انتقال محموله های باری به ایستگاه فضایی به کار گرفته می شوند.

فضاپیمای اژدها به مریخ نزدیک می شود

محققان این شرکت با استفاده از تجربیات به دست آمده از پروژه ساخت راکت فالکون ۹، راکت Falcon Heavy را می سازند. این راکت عملکرد سه مرحله ای دارد و هر یک دارای پایه مخصوصی برای فرود و استفاده مجدد هستند. در واقع اسپیس ایکس به استفاده مجدد از این راکتها توجه ویژه ای دارد.

فضاپیمای اژدها در راه اتمسفر بسیار رقیق مریخ

این شرکت معتقد است که مأموریت آتی فضاپیمای اژدها به مریخ، اطلاعات بسیار خوبی درخصوص ساختار این سیاره در اختیار انسانها قرار می دهد.

لحظه فرود تاریخی فضاپیمای اژدها در مریخ

فضاپیمای اژدها در مریخ آرام گرفته است

اسپیس ایکس از نسل بعدی فضاپیمای اژدها یعنی Dragon ۲ برای اعزام انسان به مریخ استفاده می کند. این فضاپیما به گونه ای ساخته می شود که قابلیت فرودآمدن در هر نقطه ای از منظومه شمسی را داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.