پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نحوه شرکت داوطلبان آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۵ در مراحل ارزیابی تخصصی و مصاحبه دانشگاه‌ها
سازمان سنجش آموزش کشور نحوه شرکت داوطلبان آزمون دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۵ در مراحل ارزیابی تخصصی و مصاحبه دانشگاه‌ها را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵، تعداد ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۳۲ نفر زن و ۹۰ هزار و ۸۲۱ نفر مرد هستند، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ در ۷ گروه آموزشی و ۷۷ کدرشته امتحانی در روز ۱۴ اسفندماه در ۵۴ شهرستان کشور، برگزار شد.

از تعداد ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب، تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۳۰ هزارو ۵۲۹ داوطلب غایب بودند که از تعداد حاضران، ۱۲۲ هزار و ۹۲۶ داوطلب دارای نمره کل تراز نهایی مثبت (یک و بالاتر) بوده و تعداد ۴ هزار و ۷۸۸ داوطلب حاضر در جلسه آزمون دارای نمره کل تراز نهایی کم‌تر از یک بودند.

برای تمام داوطلبان حاضر در آزمون، نتیجه اولیه به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مربوطه در روز ۱۶ فروردین منتشر شد که از تعداد ۱۲۲ هزار و ۹۳۶ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، برابر ضوابط، ۱۰۹ هزار و ۳۱۲ داوطلب برای انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل، از میان کدرشته‌های موردعلاقه خود اقدام کردند.

نتیجه بررسی وضعیت داوطلبان باتوجه به حدنصاب اعلام‌شده از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه داوطلبان نهم اردیبهشت ماه منتشر شد که از میان انتخاب رشته کنندگان، تعداد ۵۱ هزار و ۶۴۱ داوطلب به عنوان معرفی‌شدگان در یک یا چند کدرشته محل، که دارای حدنصاب نمره کل تراز نهایی لازم بودند، برای شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی کدرشته یا کدرشته محل‌های مذکور دانشگاه یا موسسه آموزش عالی انتخاب شدند تا بتوانند در مراحل ارزیابی تخصصی و مصاحبه دانشگاه‌ها شرکت کنند.

اطلاعیه مربوط به ارزیابی  تخصصی نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که بر این اساس فقط داوطلبانی می‌توانند برای شرکت در ارزیابی تخصصی اقدام کنند که کدرشته محل مربوط را در زمان انتخاب رشته انتخاب کرده‌ و حدنصاب اعلام‌شده را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.

اطلاعیه سازمان سنجش پیرامون نحوه ارزیابی تخصصی به طور مجدد در روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.