پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عملیات موفق ارتش و الحشد الشعبی عراق در جنوب «سامرا»
ارتش و نیروی بسیج مردمی عراق در ۲ عملیات جداگانه توانستند منطقه‌ای در جنوب شهر سامرا و مسیر ارتباطی این شهر به فلوجه را پاک‌سازی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نیروهای عراقی از صبح روز جمعه (۱۰ اردیبهشت) عملیاتی برای تأمین امنیت مناطق جنوبی «جزیره» در جنوب شهر سامراء آغاز کردند و بامداد شنبه موفق شدند منطقه را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند.

بنا به این گزارش، یگان مهندسی ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی پس از پاکسازی این منطقه، اقدام به خنثی سازی بمب‌های کار گذاشته شده توسط تروریست‌ها کردند.

از سویی دیگر گروهی از نیروهای ارتش عراق با کمک نیروهای بسیج مردمی عملیاتی برای تامین امنیت مسیر ارتباطی شهر سامراء با شهر فلوجه آغاز کردند و تواستند امنیت را به طور کامل به این جاده باز گردانند.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر تروریست‌های داعشی در بیابان‌های شرق دریاچه «الثرثار» با حملات پراکنده اقدام به نا امن کردن جاده کرده بودند. عملیات پاکسازی بیابان‌های شرق دریاچه به دلیل وسعت منطقه به کندی صورت می‌گیرد.

از اوایل هفته گذشته، عملیات در سه محور منطقه الدولاب، منطقه زخیخه و مسیر ارتباطی بین شهر هیت با شهر البغدادی آغاز گردید که تا الان بیش از ۸۰ درصد از منطقه الدولاب بجز بخش شمالی منطقه پاکسازی شده و منطقه زخیخه نیز کاملا آزاد گردیده است و عملیات در محور سوم بدلیل بیابانی بودن منطقه همچنان ادامه دارد.

ابعد اصلی تصویر را در    مشاهده کنید

روز گذشته نیز روستای «المشکوکه» واقع در شرق روستای زخیخه توسط نیروهای عراقی آزاد شد.

به نظر می‌رسد بعد از اتمام عملیات در سه محور ذکر شده مناطق شمالی رود فرات که از شهر البغدادی شروع می‌شود و تا حومه غربی شهر الرمادی ادامه دارد در دستور کار بعدی نیروهای عراقی باشد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.