پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اقدام بی‌شرمانه خواستگار ناکام برای هتک حیثیت نوعروس+جزییات
عامل مزاحمت های سایبری برای زوج جوان سبزواری توسط پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار با اعلام این خبر گفت: مردی جوان به پلیس فتا شهرستان سبزوار مراجعه و شکایتی را مبنی بر دریافت مطالب کذب و ارسال پیام های تفرقه انگیز از سوی فردی ناشناس که موجب مشکلات خانوادگی شده بود را داشت.
مرد جوان عنوان داشت زندگی بی حاشیه ای داشتیم تا اینکه به تنهایی برای مدتی به مسافرت رفتم و در این مدت از طرف فردی ناشناس پیام هایی با مضمون خیانت همسرم از طریق شبکه اجتماعی تلگرام برایم ارسال می شد و با حالتی پریشان بلافاصله به منزل برگشتم و با ناراحتی پی گیر شدم که این امر منجر به اختلاف خانوادگی بین من و همسرم شد و با ادامه این مطالب پی به مزاحمت این فرد ناشناس بردم.
سرهنگ سید محمد هاشمی افزود: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی عامل ارسال پیام های تفرقه انگیز بین این زوج جوان را که خواستگار قبلی همسر شاکی بود را شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.
وی ادامه داد: متهم۲۳ ساله که نسبت خانوادگی نیز با این زوج جوان دارد در بازجویی های به عمل آمده ضمن اعتراف به بزه انتسابی به هک تلگرام همسر شاکی و سواستفاده از مطالب و عکس های شخصی و ارسال آنها به شوهرش با هدف بدبین کردن شاکی اعتراف کرد.
سرهنگ هاشمی با معرفی متهم به مقام قضایی به کاربران شبکه های اجتماعی توصیه کرد با توجه به ویژگی فضای سایبری و هویت پنهان افراد قبل از باور هرگونه مطلبی صحت و سقم آن را بررسی کنند چراکه ممکن است برخی افراد مغرض و کلاهبردار با سوء نیت مطالبی را عنوان کنند که تاوان سختی برای فرد در بر داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.