پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختلالات خواب را جدی بگیرید/ بروز سکته های قلبی و مغزی
دبير علمي همايش اختلالات خواب، از اختلالات خواب به عنوان يكی از شايع ترين بيماری های اختلالاتی نام برد كه جامعه بشری را متاثر ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر خسرو صادق نیت در حاشیه برگزاری هفتمین همایش دو سالانه اختلالات خواب در بیمارستان امام(ره)، گفت: اختلالات خواب امروزه به عنوان یکی از شایع ترین بیماری ها و اختلالاتی شناخته می شود که جامعه بشری را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به آمارهای منتشره در ارتباط با عوارض اختلالات خواب، افزود: برخی از این اختلالات همچون بی خوابی تا ۳۰ درصد نیز اعلام شده است.

صادق نیت با عنوان این مطلب که اختلالات خواب می تواند عوارض مرگبار به دنبال داشته باشد، اظهارداشت: این اختلالات از بروز سکته های قلبی و مغزی به دنبال وقفه تنفسی حین خواب که مهمترین علامت آن خروپف است، گرفته تا تصادفات مرگبار ناشی از ابتلا به نارکولپسی که مهمترین علامت آن خواب آلودگی شدید است، از جمله نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: ممکن است علام اختلالات کاملا مخفی باشد و همراهان بیمار نیز از این موضوع غافل باشند، ممکن است مدت زمان زیادی این بیماری ناشناخته مانده و تاثیرات غیر قابل جبرانی در زندگی فرد ایجاد کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.