پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روحانی در دیدار معاون رئیس‌جمهور اروگوئه: گسترش و تعمیق روابط با آمریکای لاتین، از سیاست‌های اصولی تهران است
رئیس‌جمهور در دیدار معاون رئیس‌جمهوری اروگوئه، تاکید کرد که گسترش و تعمیق روابط با کشورهای حوزه آمریکای لاتین، از سیاستهای اصولی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حسن روحانی روز سه‌شنبه در دیدار«رائول سندیک رودریگز» اظهارداشت: تهران و مونته ویدئو برای توسعه همه جانبه روابط بسیار صمیمی و دوستانه، از اراده مستحکمی برخوردارند و هیچ کشور ثالثی نمی تواند بر این روابط اثربگذارد.

روحانی تصریح کرد: با تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی و اجرای توافقات حاصله میان ایران و اروگوئه، فصل نوینی در روابط دو کشور برپایه تامین منافع دو ملت، آغاز خواهد شد.

وی به امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی ایران و اروگوئه اشاره کرد و اظهارداشت: برای شتاب در سطح همکاری‌ها، باید این ظرفیت‌های مشترک بیش از پیش و بویژه بین بخش‌های خصوصی دو کشور معرفی وعملیاتی شوند.

روحانی ایجاد طرح ها و پروژه های مشترک برای همکاری‌های منطقه‌ای را ضروری دانست و گفت: دو کشور با سرمایه گذاری و اجرای طرح‌هایی برای تولید و صادرات مشترک می توانند به  بخشی از بازارهای وسیع در آمریکایی لاتین و آسیای میانه و قفقاز، دست یابند.

رئیس‌جمهور افزود: فرای مسایل اقتصادی و تجاری ، موضوعات مهمی هم امروز در سطح جهان وجود دارد که نیازمند رایزنی و همفکری همه کشورها است که از جمله آنها می توان به محیط زیست و تروریسم اشاره کرد.

وی، همکاری و هماهنگی همه کشورها برای مبارزه با تروریسم و ترویج تفکرات افراطی را ضروری دانست و اظهارداشت: تروریسم امروز میلیونها نفر را در سراسر جهان آواره و هزاران نفر را قربانی کرده است و برای  مبارزه با این پدیده شوم، همه باید دست به دست هم دهیم.

«سندیک رودریگز» معاون رییس جمهوری اروگوئه نیز در این دیدار تصریح کرد که کشورش برای توسعه سطح همکاری ها با تهران در همه حوزه های مورد علاقه، مصمم است.

وی با اشاره به اینکه «ایران و اروگوئه دو دوست و شریک تجاری دارای روابط دیرینه هستند»، افزود: دو کشور دارای توانمندی ها و ظرفیت های گسترده ای هستند که باید از این توانمندی ها در مسیر توسعه و تقویت همکاری ها بهره برداری کرد.

معاون رئیس‌جمهور اروگوئه که توسط یک هیات تجاری و بازرگانی همراهی می شود، افزود: با فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ، دوره تازه ای در روابط تهران – مونته ویدئو آغاز خواهد شد و انرژی و کشاورزی از مهمترین حوزه های همکاری خواهد بود.

سندیک رودریگز نیز بر ضرورت هماهنگی و هفکری بیشتر ایران و اروگوئه در مسایل منطقه ای و جهانی تاکید کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.