پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT تهران منتشر شد+تصاویر
پلیس تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT آزادی - تهرانپارس و راه آهن – تجریش را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در پی وقوع سرقت های جیب بری در اتوبوس و ایستگاه های خطوط BRT  آزادی – تهرانپارس و راه آهن – تجریش و بالعکس ، بویژه در ایستگاه های چهارراه ولیعصر ، میدان انقلاب ، میدان امام حسین (ع) ، میدان فردوسی و … ، شناسایی و دستگیری سارقین در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT  تهران منتشر شد/ شکات به پلیس مراجعه کنند+تصاویر
بررسی اظهارات شکات و مالباختگان :
بررسی اظهارات شکات و مالباختگان همگی حکایت از آن داشت که افرادی به شیوه های “ایجاد درگیری های ساختگی در داخل ایستگاه و بعضا داخل اتوبوس ها” و همچنین “هل دادن افراد در داخل ایستگاه های شلوغ” اقدام به سرقت محتویات جیب های آنها کرده اند .
دستگیری متهمین در طرح کنترل مجرمین سابقه دار :
همزمان با انجام طرح های پلیسی از سوی اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص کنترل نامحسوس ایستگاه های BRT محل وقوع سرقت ها ، طرح دستگیری مجرمین حر فه ای و سابقه دار از سوی معاونت مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام و طی دستگیری چهار نفر از این متهمین بنام های “مهدی . م” (۳۵ ساله) ، “علی . ن” (۳۶ ساله) ، “محمد . خ” (۳۷ ساله) و “وحید . ی” (۴۰ ساله) و در بازرسی از مخفیگاه آنها ، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر کشف شد .
تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT  تهران منتشر شد/ شکات به پلیس مراجعه کنند+تصاویر
با شناسایی صاحبان مدارک شناسایی کشف شده از مخفیگاه متهمین ، تعدادی از آنها در اظهارات خود عنوان کردند که به شیوه جیب بری در ایستگاه های اتوبوس BRT و تعدادی دیگری نیز به شیوه زورگیری مورد سرقت قرار گرفته اند که در مواجه حضوری ، متهمین توسط تعدادی از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند .
متهمین در اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با دستگیری این چهار متهم و شناسایی آنها از سوی تعدادی از مالباختگانی که به شیوه جیب بری مورد سرقت قرار گرفته بودند ، هر چهار نفر به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ۳۴ تهران و جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند .
تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT  تهران منتشر شد/ شکات به پلیس مراجعه کنند+تصاویر
بررسی سوابق متهمین :
با بررسی سوابق متهمین ، هر چهار متهم به عنوان مجرمین سابقه دار و حرفه ای در ارتکاب جرایم زورگیری و جیب بری مورد شناسایی قرار گرفتند . بررسی سوابق متهمین حکایت از آن داشت که این چهار متهم از سال ۸۲ تاکنون بارها به اتهام سرقت های بعنف و جیب بری دستگیر و روانه زندان شدند ؛ به عنوان مثال یکی از متهمین بنام مهدی . م ، بیش از ۱۱ سال تحمل کیفری داشته و در سال ۹۰ با تأمین قرار از زندان آزاد شده است .
تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT  تهران منتشر شد/ شکات به پلیس مراجعه کنند+تصاویر
سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : “با توجه به سوابق متعدد متهمین در ارتکاب جرایم مختلف بویژه در زمینه سرقت های بعنف و بویژه جیب بری ، شناسایی متهمین توسط تعدادی از مالباختگان و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند ” .
تصاویر جیب‌بر‌های خطوط BRT  تهران منتشر شد/ شکات به پلیس مراجعه کنند+تصاویر

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.