پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله علم‌الهدی : ارتباط بین شیعه و اهل سنت این منطقه در کشور بی‌نظیر است/ نسبت به نفوذ جریانات انحرافی و سیاسی در مدارس خود مراقبت کنید
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در طول تاریخ این منطقه بخاطر حکومت روحانیت و نفوذ علما این انسجام را داشته و دارد. ارتباط بین شیعه و اهل سنت در این منطقه به خاطر حضور قاضی جلال‌الدین بسیار خوب شده بود و این مسئله در کشور بی‌نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دیدار با مدیران مدارس اهل سنت و ائمه جمعه اهل سنت خراسان‌رضوی که روز گذشته در بیت امام جمعه مشهد مقدس برگزار شد، ضمن تشکر از حضور آنها بیان داشت: در مسئله اهل سنت منطقه‌ی سرجام، تایباد و خواف امتیازی دارد که در کشور منحصر است، این منطقه منسجم است و در طول این ۳۷ سال هیچ جریانی نامناسب و مشکل‌ساز و تنش‌زایی در جریان نظام نداشتیم.

وی گفت: عامل اصلی این انسجام علی‌رغم مجاورت با افغانستان، بخاطر اصالت مردم سرجام، تایباد و خواف است که از یک اصالت ایرانی و اسلامی برخوردارند و حاکمیت دینی و علما در این منطقه سبب این امر شده است، در طول تاریخ این منطقه بخاطر حکومت روحانیت و نفوذ علما این انسجام را داشته و دارد. ارتباط بین شیعه و اهل سنت در این منطقه به خاطر حضور قاضی جلال‌الدین بسیار خوب شده بود و این مسئله در کشور بی‌نظیر است.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: خصوصیت این منطقه نسبت به دیگر مناطق به زبان و نظر نیامده است. این نفوذ روحانیت و علما در منطقه و این خصوصیت باید پاسداری شود و این وظیفه‌ی شماست. آفت این خصوصیت الان در مسئله‌ی جوانان است و بینش سیاسی در بین جوانان این منطقه خیلی نفوذ کرده و فشارهایی که از خارج در این زمینه وارد می‌شود خطر بزرگی است. با نفوذ علما و اصالت مردم، جریان‌های تکفیری با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی زمینه‌ای در این منطقه ندارد. اما خطر نفوذ در مسائل اقتصادی است چون شاهراه قاچاق از این منطقه است و بیکاری جوانان زمینه این نفوذ می‌شود و متاسفانه با تشکیل احزاب سیاسی به ظاهر روشنفکر جوانان این منطقه را با درآمدهای کاذب جذب و از دامن شما جدا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌رضوی تصریح کرد: تحجر شیعی هم یک بلایی در این زمینه است که ما در این مورد خصوصا در حاشیه‌ی شهر مشهد قدم‌های بزرگی برداشته‌ایم و جلوی آن تقریبا گرفته شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در نفوذ جریان‌های انحرافی و سیاسی عمده‌ی نفوذ در حوزه است، بهائیت و وهابیت همه از نفوذ در حوزه ایجاد شده و شما که مدیران مدارس اهل سنت هستید نسبت به نفوذ این جریانات در مدارس خود مراقبت کنید. حفظ طلاب در مقابل القاء افکار بیرونی و ارتباطات بیرونی با خارج خصوصا برای ارتقاء تحصیلی در حفظ این انسجام مهم است. چون اول ضربه در این ارتباطات به خود علماء منطقه تربت جام، تایباد و خواف و خود مردم منطقه است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.