پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قدیری ابیانه: دادگاه‌های آمریکا وارد فاز غارت اموال ایران درپسابرجام شده‌اند/حواله تقصیرات به دولت سابق از دولت فعلی سلب مسئولیت نمی‌کند
کارشناس مسائل بین الملل با انتقاد از اظهارات جهانگیری در حواله تقصیرات به دولت سابق گفت: مصادره اموال شرایطی به مراتب بدتر از بلوکه شدن آنهاست و حواله این تقصیر به دولت قبل سلب مسئولیت از دولت فعلی نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدحسن قدیری‌ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه فریب جدید آمریکایی‌ها دریافت امتیاز از طریق مذاکرات پیاپی با مقامات ایرانی است، گفت: آمریکا در مذاکرات برجام در قبال امتیازاتی که داد امتیازات زیادی گرفت و این ترفندها برای این است که همین مبالغی که طبق برجام باید به حساب ایران بازگردد نیز مصادره شود.

وی با اشاره به مصادره اموال ایران توسط آمریکا افزود: دادگاه‌های آمریکا وارد کار شده‌اند تا با صدور احکامی چون حکم مصادره دو میلیارد دلاری از اموال بلوکه شده، نسبت به غارت اموال ایران در دوران پسابرجام اقدام کنند؛و باید گفت مصادره اموال به مراتب شرایطی بدتر از این است که اموال بلوکه شده باشند.

قدیری ابیانه با اشاره به دو مورد برداشت آمریکایی‌ها از حساب بلوکه‌شده ایران گفت: مورد اول برداشت دو میلیارد دلاری اخیر و دیگری نیز محکومیت ایران به پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد دلار بابت انفجار برج‌های دوقلو در ۱۱سپتامبر ۲۰۱۲ است؛ این در حالی است که همه مسئولان آمریکایی واقف به بی‌اعتباری این وقایع با ایران هستند.

کارشناس مسائل بین‌الملل در ادامه با اشاره به بی‌نتیجه بودن مذاکرات بین ایران و آمریکا گفت: در این مذاکرات ظریف سعی می‌کند تا آمریکایی‌ها را به اجرای برجام ترغیب کند ولی نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشد این است که آنها فریب‌ها و ترفندهای خود را برای امتیازگیری‌های بعدی از ایران و اعمال برجام‌های بعدی ادامه خواهند داد.

قدیری ابیانه با انتقاد از اتخاذ موضع سیاسی دولت در قبال اقدامات خصمانه آمریکا خاطرنشان کرد: اظهارات آقای جهاگیری در مورد قصور دولت سابق موجب بی اعتباری دولت یازدهم می‌شود؛ اینکه هیچ قصوری را از طرف دولت فعلی قبول نکنیم و تمام آنچه که اتفاق می‌افتد را به دولت قبل حواله کنیم، از دولت فعلی سلب مسئولیت نمی‌کند و دولت کنونی باید پاسخگوی مشکلات پیش آمده در مسیر اجرایی شدن برجام باشد.

وی در پایان با اشاره به عدم توفیق دولت در دوران پسابرجام اظهار داشت: آمریکایی‌ها حتی اگر چیزی را روی کاغذ متعهد شوند، در عرصه عمل با آن مقابله خواهند کرد

کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان ادامه داد: تحلیل آمریکایی‌ها این است که با عدم اجرای اقتصاد مقاومتی ایران مجبور به قبول برجام‌های دیگری است و این در حالی است که شاهد رغبت دولت فعلی به اجرای اقتصاد مقاومتی نیستیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.