پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اعتصاب ۴۸ ساعته پزشکان انگلیسی ۱۳ هزار عمل جراحی را لغو کرد
خودداری وزیر بهداشت انگلیس از پذیرش مطالبات پزشکان، موجب شده تا اعتصاب ۴۸ ساعته‌ای از سوی پزشکان نظام بهداشت و درمان عمومی انگلیس برنامه‌ریزی شده و 13 هزار نوبت عمل جراحی لغو شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پزشکان نظام بهداشت و درمان انگلستان به دلیل مخالفت وزیر بهداشت با مطالبات آنان، یکی از بزرگترین اعتصاب‌هایشان را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

به نوشته روزنامه گاردین، بیمارستان‌های انگلیس برای این اعتصاب ۴۸ ساعته با پزشکان همکاری می‌کنند. متخصصان بیمارستان‌هایی که جزو سیستم بهداشت و درمان عمومی انگلیس نیستند برای کاهش فشار طی اعتصاب ۴۸ ساعته، به کمک آن مراکز درمانی می‌روند.

اعتصاب پزشکان انگلیس روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر ادامه خواهد داشت. به همین خاطر ۱۲ هزار و ۷۱۱ عمل جراحی غیراورژانسی و ۱۱۲ هزار و ۸۵۶ نوبت ویزیت لغو شده‌اند.

گاردین اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد با وجود هشدار شورای عمومی پزشکی، اکثریت پزشکان نظام بهداشت و درمان انگلیس در این اعتصاب شرکت می‌کنند.

پزشکان به شرایط کاری و دستمزدها اعتراض دارند و پیش از این نیز با برگزای اعتصاب‌های متعدد خواستار تغییرات در شرایط کاری خود شده‌‌اند، اما تلاش‌هایشان تا‌کنون با شکست مواجه شده و «جرمی هانت» وزیر بهداشت درخواست‌های آنان را نپذیرفته است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.