پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تجمع هزاران نفری مردم آمریکا مقابل سفارت ترکیه در «لس‌آنجلس»
هزاران نفر از مردم آمریکا در روز بزرگداشت ارامنه، مقابل سفارت و کنسولگری آمریکا در «میدویلشایر» لس‌آنجلس تجمع کردند و از دولت آمریکا و ترکیه خواستند که کشتار ارامنه را «نسل‌کشی» بدانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هزاران نفر از مردم آمریکا در روز بزرگداشت ارامنه، روز یکشنبه (دیروز) به وقت محلی، مقابل سفارت و کنسولگری ترکیه در «مید ویلشایر» لس‌آنجلس تجمع و راهپیمایی کردند.

شبکه رادیویی «KABC» گزارش کرد، معترضان خواستار عدالت شدند و از دولت‌های آمریکا و ترکیه خواستند که کشتار ۱٫۵ میلیون ارامنه را «نسل‌کشی» بدانند.

یکی از معترضان در اینباره گفت: «تمامی آنچه که ما می‌خواهیم، به رسمیت شناختن (کشتار ارامنه بعنوان نسل‌کشی) و جبران آن می‌باشد. آنها نمی‌خواهند چنین کنند و دلایل سیاسی، پشت عدم حمایت دولت آمریکا از این مسئله وجود دارد اما این مسئله ما را از ادامه مبارزه بازنمی‌دارد».

در حالیکه برخی معارضان با پرچم‌های ارامنه و بلندگو‌هایی شعار سر می‌دادند، گروه اندکی از حامیان ترکیه نیز در تظاهرات حضور یافتند.

ترکیه، حادثه کشتار ارامنه را نسل‌کشی نمی‌داند و می‌گوید که کشتار این ارامنه در نتیجه جنگ و ناآرامی‌های داخلی بوده است.

«ارگون کرلیکوالی» رئیس سابق مجمع انجمن ترکیه-آمریکا می‌گوید: «اتهامات نسل‌کشی وجود دارد که بدون هرگونه توجه به شواهد تاریخی، ظواهر امر را می‌پذیرد».

طبق این گزارش، روز جمعه هفته گذشته، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا بیانیه‌ای را در روز بزرگداشت ارامنه صادر کرد اما برای هشتمین سال پیاپی ریاست‌جمهوری خود، از به کار بردن «نسل‌کشی» برای ارامنه خودداری کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.