پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نجات سه شهروند در آتش سوزی یک ساختمان مسکونی+تصاویر
آتش نشانان با حضور در یک ساختمان آتش گرفته، 3 نفر از ساکنان را که در معرض دود ناشی سوختن خودرو در قسمت پارکینگ آن شده بودند، نجات دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ساعت ۱۶:۴۳ دقیقه دیروز تعدادی از شهروندان طی تماس هایی با سامانه ۱۲۵ از وقوع آتش سوزی خودرو در پارکینگ ساختمان خبر دادند.
ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاه های ۶۷ و ۱ و گروه امداد و نجات ۱ به همراه نردبان ۳۲ متری و خودرو حامل دستگاه تنفسی را به خیابان ولی عصر(عج)، بالاتر از مهدیه تهران، خیابان فروزش اعزام کرد.
نجات سه شهروند در آتش سوزی یک ساختمان مسکونی+تصاویر
مرتضی قاسم اصفهانی مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی تهران در مورد این حادثه گفت: در قسمت پارکینگ ۴۰ مترمربعی یک ساختمان چهار طبقه مسکونی یک دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۶ که در مجاورت آن مقداری سیم، لوازم الکتریکی و ضایعات قرار داشت، دچار آتش سوزی شده و دود غلیظی تمامی راهروها و طبقات این ساختمان را فراگرفته بود.
وی با اشاره به این‌که این حادثه در طبقه منفی یک این ساختمان رخ داده بود، ادامه داد: شدت آتش سوزی به حدی بود که حرارت ناشی از آن رنگ دیوارها، کلیدها و پریزهای راهروهای این ساختمان را کاملا سوزانده بود.
نجات سه شهروند در آتش سوزی یک ساختمان مسکونی+تصاویر
این مدیر آتش نشانی با اعلام این‌که چندین نفر از ساکنان قبل از رسیدن آتش نشانان از ساختمان خارج شده و تعدادی از آن ها در ساختمان محبوس شده بودند، تصریح کرد: نیروهای عملیاتی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با استفاده از تجهیزات فردی و لوله های آبرسانی خود را به کانون آتش سوزی رساندند و در کوتاه ترین زمان ممکن آتش سوزی را مهار و کاملا خاموش کردند.
اصفهانی بیان کرد: همزمان گروه دوم آتش نشانان با استفاده از دستگاه های تنفسی به طبقات بالایی رفتند و پس از جستجوی فراوان موفق شدند ۳ نفر از شهروندان که دو زن و یک پسر نوجوان بودند را از ساختمان خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.
گفتنی است؛ علت بروز این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.