پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قاسمی سهمیه سنگین‌وزن را برای ایران به ارمغان آورد
امیر قاسمی منجزی با حضور در فینال رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک 2016 برزیل موفق به کسب سهمیه سنگین‌وزن کشتی فرنگی برای کشورمان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده است که امیر قاسمی منجزی، نماینده ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی مقابل کشتی‌گیر بلاروس علاوه بر کسب جواز حضور در فینال موفق به کسب سهمیه المپیک ریو نیز شد.

حمید سوریان، نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی در دور اول، در دور دوم مغلوب کشتی‌گیر بلغار شد که با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که ۱۷ نفر وزن کشی کرده‌اند، امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر بالینت لام از مجارستان را مغلوب کرد تا در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف مامی‌جان عبدالله‌یف از ازبکستان برود. قاسمی که چندی پیش در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا این کشتی‌گیر را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده بود در این دیدار نیز در حالی که با نتیجه یک بر صفر از حریفش عقب بود در نهایت با ضربه فنی به پیروزی رسید و گام به نیمه نهایی گذاشت.

قاسمی در این مرحله با نتیجه ۲ بر صفر چوگوشویلی، دارنده مدال برنز اروپا و بازی‌های اروپایی از بلاروس را شکست داد و با حضور در فینال سهمیه المپیک را گرفت.

در وزن ۵۹ کیلوگرم، حمید سوریان در دور نخست مقابل رومن آمویان کشتی‌گیر کهنه کار ارمنستانی و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن با نتیجه ۷ بر ۴ پیروز شد، اما در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب آیو آنگلوف بلغارستانی دارنده مدال طلای ۲۰۱۳ جهان شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی مقابل نماینده کره جنوبی، سوریان از گردونه مسابقات حذف شد و شانس کسب سهمیه المپیک را از دست داد. نفرات اول تا سوم در این مسابقات سهمیه می‌گیرند.

نفرات اول تا سوم هر وزن در این رقابت‌ها سهمیه حضور مستقیم در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را کسب می‌کنند. آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک روزهای ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، امیر قاسمی چهل و دومین ورزشکار کشورمان است که موفق به کسب سهمیه المپیک شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.