پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

امیر پوردستان: نیروی زمینی ارتش با سلاح‌های جدید آماده تنبیه سخت متجاوزین است/احتمال کشیده شدن اقدامات تروریستی به اروپا و آمریکا در صورت عدم سرکوب
فرمانده نیروی زمینی ارتش، گفت: این نیرو با برخورداری از سلاح‌های متعارف جدید و بومی آماده مقابله با تهدیدات نوظهور و دفع مقتدرانه هرگونه تجاوز علیه کشور و تنبیه سخت متجاوزین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، در مراسم دیدار با وابستگان نظامی خارجی مقیم کشورمان که به مناسبت ۲۹ فروردین ماه، روز ارتش برگزار شد، اظهارداشت: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای کرامت انسان‌ها، توسعه اصل برابری، عدالت و رعایت حقوق متقابل در مناسبات بین‌الملل و تحکیم و گسترش روابط دوستانه با همه کشورها و ایحاد وحدت و همدلی بین اقوام، مذاهب و ادیان مختلف بنا نهاده شده است.

وی افزود: ایران مخالف قدرت‌های استعماری، زورگو و متجاوز به حقوق دولت‌ها، ملت‌ها و انسان‌هاست. از طرفی صلح و دوستی با همسایگان و توسعه روابط و مناسبات دوجانبه با سایر کشورها سرلوحه سیاست خارجی و دیپلماسی نظامی ما و جزء لاینفک راهبردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

پوردستان تأکید کرد: مدت‌هاست که در اقصی نقاط جهان به ویژه در شمال آفریقا و جنوب‌غرب آسیا با توطئه استعمارگران، افراطی‌گری و اقدامات وحشیانه تروریستی و جنگ‌های نیابتی به منظور تجزیه کشورهای اسلامی، ضربه زدن به اسلام و غارت و چپاول سرمایه‌ها و منابع انرژی منطقه در حال طرح‌ریزی و اجراست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: مجموعه‌ای از تروریست‌ها اعم از عناصر افراطی القاعده، داعش، جبهه النصره، احرار الشام، بوکوحرام و سایر گروهک‌های تروریستی با تحریک و پشتیبانی بعضی از دولت‌های ناآگاه منطقه و حمایت و هدایت کشورهای به ظاهر متمدن و طرفدار حقوق بشر، برابر سناریوهای ابلاغی از سوی نظام سلطه و همراهی کشورهای مرتجع منطقه در حال جنایت علیه بشریت در کشورهای سوریه، عراق، یمن، لیبی افغانستان، پاکستان، لبنان و نیجریه هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروز در پی سیاست‌های غلط و دخالت نابجای قدرت‌های زیاده‌طلب، اکثر کشورهای جهان درگیر مبارزه با پدیده شوم اقدامات تروریستی بوده و بهای سنگینی را تحمل می‌کنند. قتل عام زنان و کودکان و تخریب زیرساخت‌های مهم اقتصادی، ویرانی شهرها و هجوم آوارگان به سایر کشورها، ناشی از پدیده شوم تروریسم است.

وی افزود: تروریسم و افراطی‌گری پدیده‌ای منطقه‌ای نیست که فقط ملت‌ها و دولت‌های منطقه ما با آن مواجه باشند، امروزه افراطی‌گری و تروریسم یک پدیده و مشکل جهانی است که بسیاری از کشورهای جهان حتی اروپایی‌ها نیز دچار آن هستند. بنابراین اگر امروز در سوریه، عراق، یمن، لیبی، افغانستان، نیجریه و سایر کشورها، سرکوب نشوند، دامنه فعالیت مخرب آنها به سایر کشورهای جهان از آسیای میانه گرفته تا اروپا و آمریکا نیز گسترش خواهد یافت.

پوردستان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برای ریشه‌کن کردن نهال تروریسم، باید عدالت، صلح، دوستی و محترم شمردن حقوق ملت‌ها را توسعه داد و از تحریف ادیان الهی برای تکفیر و مخالفت با دیگران جلوگیری کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: غرب‌ستیزی و فعالیت‌های تروریستی رایج در جهان امروز، محصول استعمارگری و واکنش به برده‌داری و نژادپرستی دیروز است. همه آنانی که در ایجاد تروریسم و تقویت و تکثیر گروهک‌های تکفیری در عراق، سوریه، لیبی، لبنان، یمن، افغانستان، پاکستان و حتی اروپا نقش داشته‌اند اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که تروریست‌های دست‌پرورده آنها از کنترل خارج شده و علاوه بر سایر کشورها، حامیان و پدید‌آورندگان خود را نیز تهدید می‌کنند.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که راهبردهای غلط و زیاده‌خواهی برخی از کشورها که خود را نماینده جامعه جهانی می‌دانند، نه تنها کمکی به برقراری صلح و ثبات جهانی و منطقه‌ای نمی کند، بلکه سیاست‌های اشتباه آنها هر روز آتش جنگ جدیدی را بر می‌افروزد.

پوردستان تأکید کرد: مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کردند با تمام ظرفیت‌های خود حاضر به همکاری سازنده و تعامل مبتنی بر احترام متقابل با همه کشورها در جهت حل ریشه‌ای مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی بوده و آمادگی دارند در مسیر تحکیم و تثبیت صلح و دوستی واقعی در منطقه و جهان تلاش کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بررسی رویدادها و مطالعه تاریخ سیاسی دهه‌های اخیر گویای این واقعیت است که مشکلات منطقه جنوب غرب آسیا، از بیرون و توسط بیگانگان به منطقه تحمیل می‌شود. اطلاعات موثقی وجود دارد که آمریکا و هم‌پیمانانش برای کشورهای منطقه برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده و قصد دارند نظم و ثبات منطقه را مخدوش و کشورهای اسلامی را بر اساس قومیت‌ها و مذاهب تجزیه و انرژی و سرمایه‌های ملی آنان را چپاول کنند.

وی افزود: البته حکومت‌های نامشروع، غیرمردمی و غیر دموکراتیک منطقه که ملت‌های خود را از حداقل حقوق، نظیر حق رأی دادن و رانندگی زنان، حق انجام مراسم و مناسک دینی و مذهبی و برگزاری انتخابات آزاد و تأسیس مجلس قانونگذاری محروم کرده و فعالان سیاسی و مذهبی را صرفا به بهانه ابراز عقیده به روش قرون وسطایی با شمشیر گردن می‌زنند، متأسفانه با سیاست‌های غلط و تبعیض‌آمیز آمریکا و رژیم صهیونیستی هم‌سو شده و توسط آنها حمایت می‌شوند.

پوردستان خاطرنشان کرد: طی سالی که سپری شد ایران با انجام موفقیت‌آمیز مذاکرات هسته‌ای به مردم جهان ثابت کرد که با انجام گفت‌وگوهای سازنده و منطقی و متکی به اصول و مقررات بین‌المللی می‌توان چالش‌ها و تنش‌های دیپلماتیک را با عقل و خرد جمعی، مرتفع و صلح و دوستی و امنیت را برای مردم جهان به ارمغان آورد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ایران برای دفاع از موجودیت و منافع ملی خود در مقابل تهدیدات دشمنان از قدرت بسیار بالا و اثرگذار از جمله پرتاب‌گرهای موشک در سطوح تاکتیکی، عملیاتی و راهبردی، یگان‌ها و نیروهای مؤمن و آموزش‌دیده در حوزه‌های زمینی، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و نیروهای عملیات ویژه مجهز به تجهیزات کارآمد و بومی برخوردار است. این نیروهای فداکار در کنار ملت بزرگ و انقلابی ایران، آمادگی کامل برای دفاع از آرمان‌ها و اهداف نظام مقدس خود را داشته، لیکن جمهوری اسلامی ایران از این قدرت صرفا برای ایجاد دفاع و بازدارندگی و بنا به ضرورت استفاده خواهد کرد.

وی در پایان اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با محوریت نیروی زمینی و با الهام از روحیه شهادت‌طلبی و ایثارگری با اقتدار کامل و ارتقای توانایی‌های رزمی و نیز برخورداری از سلاح‌های متعارف جدید و بومی آماده مقابله با تهدیدات نوظهور و دفاع از منافع ملی و دفع مقتدرانه هرگونه تجاوز علیه کشور و تنبیه سخت متجاوزین است. این ادعا طی دوران ۸ سال دفاع مقدس و نیز دور کردن تهدید گروهک‌های تکفیری و تروریستی از مرزهای کشورمان طی سال گذشته به روشنی به اثبات رسیده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.