پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

داعش در صدد حمله علیه منافع غرب در سرتاسر اروپاست / امکان بکارگیری موشک‌های داعش علیه خطوط هوایی
یک مقام ناتو از امکان حملات داعش در سرتاسر اروپا با شیوه‌های جدید و خطر علیه جان پانصد میلیون شهروند این قاره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یکی از مقام‌های ناتو اعلام کرد که عناصر تروریستی داعش در حال برنامه ریزی برای انجام حملات خاص  جهت  ابراز وجود خود به جهان با وجود شکست‌های سنگین اخیر هستند.

به نوشته روزنامه «اکسپرس» «دکتر جیمز شیی» کارشناس ناتو در امور تروریسم بین‌الملل و معاون دبیرکل ناتو در چالش های امنیتی در حال ظهور اعلام کرد که نیروهای داعش برای ابراز وجود خود قصد دارند با شیوه‌های جدید از جمله کارگذاری سلاح‌های انفجاری در داخل بدن عوامل انتحاری خود حملاتی را علیه غرب به اجرا گذارند.

مقام ناتو  در ادامه  از وجود علائم نگران کننده مبنی بر آماده شدن داعش برای موج تازه‌ای از حملات علیه اهداف غرب از جمله انگلیس خبر داد.

وی در  ادامه سخنان خود افزود، داعش در خاورمیانه به آهستگی درحال مغلوب شدن است و درآمدهای ماهانه آن ها از ۵۸ میلیون دلار در دو سال گذشته به ۳۶ میلیون دلار رسیده ا  و این به واسطه حملات هوایی بر ذخایر مالی و چاه‌های نفت در اشغال آن‌ها ایجاد شده است.

ژنرال شیی در ادامه افزود، به نظر می‌رسد داعش سامانه دفاع موشکی غارت کرده از ارتش عراق را علیه خطوط هوایی بکار برد.

 وی در خاتمه ضمن اشاره قطعی به انگلیس به عنوان اهداف حمله داعش، و بیان این‌که تمام کشورهای اروپا در تیررس تهدید بسیار جدی داعش  هستند افزود  که  جان ۵۰۰ میلیون شهروند این قاره در خطر قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.