پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تقویت جناح مؤمن فرهنگی از اهداف تشکیل باشگاه ادبی فارس است
دبیر باشگاه ادبی فارس هدف از تشکیل باشگاه ادبی را جذب نیروهای جوان و مستعد ادبیات انقلاب اسلامی به منظور تقویت این ادبیات دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیین افتتاحیه «باشگاه ادبی فارس» عصر امروز در این خبرگزاری برگزار خواهد شد.

حسین قرایی دبیر باشگاه ادبی فارس ضمن دعوت از علاقمندان برای حضور در این باشگاه به انگیزه راه‌اندازی آن اشاره کرد و اظهار داشت: پس از برگزاری ۶۱ عصرانه ادبی و ۴ سال حضور در خبرگزاری فارس سرانجام به این نتیجه رسیدیم که نوجوانان و جوانانی که در این جلسات و نشست‌ها مشتاقانه حضور دارند را با ادبیات معاصر و انقلاب اسلامی بیشتر آشنا کنیم.

وی در ادامه ضمن اشاره به نکاتی در جهت راه‌اندازی این کانون ادبی آن را برای تربیت نیروهای خلاق مفید دانست و متذکر شد: با تاسیس این باشگاه ادبی قصد داریم جوانان و نوجوانان علاقمند را به نوشتن و فضای سرودن شعر دعوت کنیم.

دبیر باشگاه ادبی فارس در ادامه به مشورت‌های صورت گرفته در این راستا با کارشناسان حوزه ادبیات و زبان فارسی هم اشاره کرد و عنوان داشت: پس از جلسات و مشورت‌های گوناگون به این نتیجه رسیدیم که باشگاه را در ۴ حوزه تقسیم بندی کرده و حوزه‌هایی را تعریف کنیم که از آن جمله می‌توان به برگزاری کلاس هایی با محوریت شعر، داستان نویسی، نقد ادبی و تاریخ ادبیات انقلاب اسلامی اشاره کرد.

قرایی مدیریت هر کدام از این کلاس‌ها را برعهده یکی از اساتید به‌نام و شناخته شده دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری و مدیریت هر کلاس برعهده یکی از هنرمندان و فرهیختگان هم روزگار ماست. در حوزه شعر علیرضا قزوه، داستان‌نویسی کامران پارسی‌نژاد، نقد ادبی مصطفی علی‌پور و مدیریت کلاس‌های تاریخ ادبیات نیز بر عهده بنده خواهد بود.

وی با اعلام آغاز به کار کلاس‌های این باشگاه ادبی از هفته آینده تصریح کرد: تاکنون که تقریبا اطلاع رسانی مناسبی در این راستا صورت نگرفته، اما شاهد استقبال خوبی بوده‌ایم و تا به امروز حدود ۱۰۰ نفر از علاقه‌مندان برای شرکت ثبت نام کرده‌اند. سایر جوانان و نوجوانان علاقه مند حضور و ثبت‌نام در این کلاس‌ها می‌توانند با info@farsnews.ir (خبرگزاری فارس) تماس بگیرند.

این پژوهشگر حوزه ادبیات هدف از تشکیل این باشگاه ادبی را جذب نیروهای جوان و مستعد ادبیات انقلاب اسلامی به منظور تقویت این ادبیات به همت این خبرگزاری دانست و توضیح داد: برپایی این باشگاه ادبی اهدافی را دنبال می‌کند از جمله؛ تربیت نسل جوان و نوجوان در عرصه ادبیات و هنر انقلاب، تبیین ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای قشر جوان، برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی شعر، داستان، نقد ادبی و تاریخ ادبیات انقلاب اسلامی با رویکرد رسانه‌ای، برگزاری اردوهای ادبی با حضور اساتید، تقویت همدلی و انسجام میان هنرمندان انقلاب، نقد و بررسی جلسات مداوم نقد فرهنگی با تاکید بر شعر و نثر عصر انقلاب اسلامی، برگزاری جلسات مشترک با دانشگاه‌ها و نهادهای فرهنگی که در این حوزه صاحب‌نظر هستند و تقویت جناح مومن فرهنگی در جهت حوزه ادبیات انقلاب اسلامی از اهداف تشکیل این باشگاه محسوب می‌شود.

آیین افتتاحیه «باشگاه ادبی فارس» با حضور فرهیختگان، اهالی ادبیات سه شنبه ۳۱ فروردین از ساعت ۱۵:۳۰ در این خبرگزاری برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم می‌توانند به خبرگزاری فارس واقع در میدان فردوسی، ابتدای خیابان انقلاب اسلامی، کوچه شاهرود، پلاک یک مراجعه کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.