پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جزئیات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۵/ نتایج اولیه نیمه اول خردادماه اعلام می‌شود
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به جزئیات آزمون وروی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۵ از کاهش تعداد داوطلبان کنکور ارشد نسبت به آمار سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفتگویی گفت: در مرحله اول و دوم ثبت نام آزمون ارشد ناپیوسته ۹۵ تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام کردند که این تعداد نسبت به سال قبل کاهش ۶٫۳۸ درصدی داشته است.
وی افزود: از تعداد ۷۶۱ هزار و ۱۱۶ داوطلب تعداد ۳۹۲ هزار و ۴۸۱ نفر زن و ۳۶۸ هزار و ۶۳۵ نفر مرد هستند.
مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه علاقمندان علاوه بر شرکت در رشته امتحانی اول می‌توانند در رشته امتحانی دوم هم شرکت کنند، تصریح کرد: تعداد داوطلبان زن علاقمند به شرکت در کد رشته دوم ۳۲ هزار و ۶۷۵ نفر و تعداد داوطلبان مرد شرکت کننده در این مرحله ۳۵ هزار و ۸۲۸ نفر است.
توکلی بیان داشت: با توجه به اینکه هر آزمون به صورت جداگانه برگزار می‌شود، برای داوطلبانی که علاقمند به شرکت در کد رشته امتحانی اول و دوم هستند ۲ کارت جداگانه صادر می‌شود، همچنین طبق آخرین آمار تعداد داوطلبان کد رشته امتحانی مرحله اول ۷۶۱ هزار نفر و کد رشته دوم ۶۸ هزار و ۵۰۳ نفر است .
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: کارت شرکت در آزمون ارشد ناپیوسته ۹۵ از تاریخ ۱۳ اردیبهشت الی ۱۵ اردیبهشت بر روی پایگاه سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان با مراجعه به این سامانه می‌توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.
توکلی بیان داشت: بر اساس برنامه زمان بندی، آزمون ارشد ناپیوسته ۹۵ و همچنین بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی در صبح و بعد از ظهر پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت و جمعه ۱۷ اردیبهشت در ۶۶ استان و ۱۴۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود و نتایج اولیه نیز به صورت کارنامه تنظیم شده و در نیمه دوم خرداد بر روی پایگاه سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.