پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پروفسور سمیعی : مرکز تخصصی مغز و اعصاب ایران ۴برابر آلمان ظرفیت دارد
رئیس مرکز تخصصی مغز و اعصاب ایران از راه اندازی مرکز تخصصی مغز و اعصاب ایران تا شش ماه آینده خبر داد و گفت: بورسی به متخصصان مغز و اعصاب داده ایم که بتوانند در این مرکز فعالیت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پروفسور مجید سمیعی در افتتاحیه پنجمین سمپوزیوم جهانی فدراسیون انجمن مغز و اعصاب که در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد، عنوان کرد: بیش از ۴۰ سال فعالیت در حوزه مغز و اعصاب داشته ام و افتخار می کنم که متخصصان این حوزه دعوت بنده را برای حضور در این گردهمایی پذیرفته اند.

وی افزود: خوشحالم که رئیس جمهور صربستان دعوت بنده را با وجود مشغله های فراوان پذیرفت و به بهانه شرکت در این کنگره برای اولین بار در ایران حاضر شد.

رئیس مرکز تخصصی مغز و اعصاب ایران افزود: من تشکر می کنم از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری که پیشنهاد ما را قبول کرد و اجرای این کنگره را بر عهده گرفت.

وی ادامه داد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس فدراسیون جهانی کنگره مغز و اعصاب نیز امشب در ادامه کنگره حضور خواهند داشت. خوشحالم که رهبری این کنگره را بر عهده دارم.

وی با اشاره به اینکه انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران شصت و پنجمین سالگرد خود را پشت سر می گذارد، گفت: این انجمن همکاری فراوانی برای برگزاری سمپوزیوم مغز و اعصاب داشته است.

پروفسور سمیعی تصریح کرد: همچنین اولین شاگرد من در ایران که هم اکنون معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی است در این سمپوزیوم حضور دارد.

وی با بیان اینکه از ۹۰ کشور دنیا در پنجمین سمپوزیوم جهانی فدراسیون انجمن مغز و اعصاب حضور دارند، گفت: بیش از ۴۰۰ سخنرانی با حداکثر زمان ۱۵ دقیقه ای در طول برگزاری این کنگره انجام می شود.

پروفسور سمیعی در حاشیه برگزاری این سمپوزیوم در جمع خبرنگاران با اشاره به مرکز تخصصی مغز و اعصاب ایران خاطرنشان کرد: این مرکز تخصصی حداکثر تا شش ماه آینده افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه این مرکز تخصصی مغز و اعصاب تقریبا از نظر ظرفیتی ۴ برابر مرکز تخصصی مغز و اعصاب هانوفر آلمان است، ادامه داد: به دلیل اینکه تهران شهر بزرگی است و بیش از ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد راه اندازی چنین مرکزی ضروری است.

به گفته وی، مرکز تخصصی مغز و اعصاب در حال راه اندازی است که تا شش ماه آینده شروع به فعالیت می کند.

پروفسور سمیعی با بیان اینکه اکنون در حال تعلیم و تربیت متخصصان در حوزه مغز و اعصاب هستیم، افزود: در این راستا بورسی برای تربیت فلوشیب و بهترین متخصصان مغز و اعصاب داده ایم تا بعد از مدتی با گذراندن دوره های تخصصی بتوانند در این مرکز مشغول بکار شوند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.