پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حدود ۱۷ درصد مدالهای ورزشی مازندران را بانوان کسب کردند
معاون امور بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان مازندران از كسب 298 مدال جهاني ، آسيايي و بين المللي توسط ورزشكاران استان در سال گذشته خبرداد و گفت كه حدود 17 درصد اين مدالها به گردن بانوان ورزشكار مازندران آويخته شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از وبلاگ شمال نیوز /

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران از کسب ۲۹۸ مدال جهانی ، آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران استان در سال گذشته خبرداد و گفت که حدود ۱۷ درصد این مدالها به گردن بانوان ورزشکار مازندران آویخته شد .

مریم فرجپور روز یکشنبه در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه تخصصی توانمندی بانوان مازندران در ساری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : بانوان ورزشکار مازندران توانستند با حضور در میادین ورزشی جهانی ، بین المللی و آسیایی ۵۰ مدال را از آن خود بکنند . وی ادامه داد : ترکیب مدالهای کسب شده توسط بانوان ورزشکار مازندران به ترتیب جهانی ، آسیایی و بین المللی ۲۱ ، ۲۶ و سه مدال بود . معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت که بیشترین رنگ مدالهای بانوان استان طلایی است و ۲۲ مدال طلا را از آن خود کردند . وی افزود : سهم مدالهای کسب شده بانوان مازندران از نقره و برنز به ترتیب ۱۶ و ۱۲ مدال بود . به گفته فرجپور بانوان ورزشکار مازندران توانستند این مدالها را در رشته های ورزشی ووشو ، تکواندو ، شطرنج ، قایقرانی کانوپولو و کاراته کسب بکنند . وی از کسب یک سهمیه المپیک توسط بانوی ورزشکار مازندران به عنوان نقطه عطف و درخشان فعالیت های ورزشی این قشر درسال گذشته نام برد و ادامه داد : عالیه محمودی تنها بانوی ورزشکار مازندرانی که در المپیک پیش رو حضور خواهد یافت . حدود ۴۰ درصد از ۱۷۰ هزار ورزشکار سازمان یافته مازندران بانوان هستند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.