پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فدراسیون عراق خواهان عذرخواهی عربستان شد/ ایران انتخاب ملت عراق است
فدراسیون فوتبال عراق اهانت‌ رسانه‌های عربستان به رئیس فدراسیون عراق را محکوم و خواستار مجازات آنها از فدراسیون عربستان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پس از قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا و همگروه شدن عراق با عربستان و امارات جنگ تازه‌ای شکل گرفت.

عراق که در مراحل قبل تهران را به عنوان میزبان بازی‌هایش انتخاب کرده بود برای این مرحله نیز ایران را به عنوان میزبان خود انتخاب کرد که این تصمیم عراقی‌ها بهانه‌جویی‌های سعودی‌ها و اماراتی را درپی داشت.

رسانه‌های سعودی در چند روز گذشته به انواع مختلف به شخص عبدالخالق مسعود رئیس فدراسیون عراق به خاطر اینکه اعلام کرد ایران میزبان بازی‌های آنها در مقدماتی جام‌جهانی است، به اشکال مختلف اهانت و بی احترامی کردند.

در این راستا لحظاتی پیش فدراسیون عراق علیه فدراسیون عربستان بیانیه‌ای منتشر کرد و خواستار مجازات افراد خطاکار شدند که شرح زیر است:

فدراسیون عراق تمام گزارش‌های رسانه‌های سعودی که در آن اهانت مستقیم به شخص رئیس فدراسیون عراق در چند روز گذشته به خاطر انتخاب میزبانی ایران انجام دادند را محکوم می‌کند. با توجه به اینکه برخی از مجریان تلویزیون سعودی که در شبکه‌های زنده به اشکال مختلف رئیس فدراسیون عراق را مورد اهانت قرار دادند به مثابه اهانت به ملت شریف عراق است.

در ادامه بیانیه آمده است: از فدراسیون عربستان خواستاریم این افراد را محکوم کند و تمام این افراد که با هدف تفرقه واختلاف میان دو فدراسیون مصاحبه کردند، عذرخواهی کنند. فدراسیون عراق با توجه به حق قانونی خود از این افراد شکایت رسمی می‌کند زیرا مطبوعات بنا بر قانون حق ندارند به کسی اهانت و بی احترامی کنند.

فدراسیون عراق در پایان برای عربستانی‌ها خط و نشان کشید و گفت: فدراسیون ما علت این اهانت‌ها و بی‌احترامی‌ها را از سوی فدراسیون عربستان نمی‌داند اما اگر فدراسیون عربستان این افراد را محکوم نکند و عذرخواهی نکند، ما آنها را حامی و مدافع آن افراد تلقی می‌کنیم و با آنها کاملا قطع رابطه می‌کنیم. درباره انتخاب ایران برای میزبانی نیز همچنان تاکید می‌کنیم که ایران میزبان ماست زیرا این خواسته ملت عراق است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.