پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قیمت در بنزین در سال ۹۵ افزایش پیدا نمی‌کند
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 گفت: قیمت در بنزین در سال 95 افزایش پیدا نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمدرضا پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، طی اظهاراتی در صحن مجلس، گفت: قرار بود مصوبات کمیسیون تلفیق در جلسه علنی امروز مورد بررسی قرار گیرد اما با توجه به توضیحات رئیس مجلس مبنی بر اینکه طبق آیین‌نامه جدید گزارشات کمیسیون‌ها ۴۸ ساعت بعد از اینکه در اختیار نمایندگان قرار گرفته باشد در صحن مطرح می‌شود، بررسی مصوبات به روز دیگری موکول شد.

وی با اشاره به قیمت بنزین و کارت سوخت که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید، اظهار داشت: قرار بر این شد که قیمت بنزین در سال ۹۴ عیناً برای سال ۹۵ تکرار شود و تغییر قیمت نداشته باشیم اما در خصوص اخذ عوارض از میزان مشخص مصرف قرار بر این شد که این موضوع به دولت واگذار شود.

«نماینده دولت روز گذشته در کمیسیون تلفیق گزارشی اعلام کرد مبنی بر اینکه مصرف بنزین کاهش پیدا کرده است. از این رو قرار بر این شد که دولت میزان مصرف سالانه بنزین را تعیین کند که اگر از آن میزان بیشتر شد مابه‌التفاوت به عنوان عوارض در بخش‌های مختلف همچون عوارض زیست‌محیطی، استفاده از زیرساخت‌ها و عوارض مرتبط با استفاده از سوخت مطرح شود.»

پورابراهیمی در پایان اظهار داشت: اگر دولت حداقل مبنا را قبول کند آن حداقل مبنا به عنوان مابه‌التفاوت عوارض اخذ می‌شود. لذا تا زمانی که دولت میزان مصرف سوخت را مشخص نکرده است کمیسیون درباره افزایش قیمت سوخت تصمیمی نگرفته و از این جهت درآمد و منبعی از این جهت وجود ندارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.