پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تأمین و توزیع ۱۳۲ هزارتن انواع کود کشاورزی در استان مازندران
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران از تأمین و توزیع 132 هزارتن انواع کود برای بخش کشاورزی استان مازندران در یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی محسنی در گفتگویی با اعلام این خبر گفت : در طول ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۴ مقدار ۱۳۲ هزار تن انواع کود شامل ازته ، دی آمونیم فسفات ، سوپرفسفات ساده و تریپل ، پتاس و کلرور پتاسیم برای بخش کشاورزی استان مازندران تأمین شد که از این میزان بیش از ۱۰۱ هزار تن توسط ۲۴۳ کارگزار تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بین کشاورزان متقاضی در ۲۲ شهرستان و ۴۰ بخش استان مازندران توزیع شد.

وی افزود مقدار ۳۱ هزار تن کود هم برای مصارف کشت های بهاره در انبارهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران ذخیره سازی گردید.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل و قابلیت ها و توانمندی های بالای استان مازندران در تولید انبوه محصولات کشاورزی اضافه کرد شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران این آمادگی را دارد تا تمامی کودهای پرمصرف مورد نیاز بخش کشاورزی استان مازندران را در راستای افزایش تولیدات زراعی و باغی به لحاظ کمی و کیفی با رعایت اصول کیفیت ، به هنگام و سهل و آسان فراهم نماید.

وی همچنین افزود خوشبختانه با حمایت ها و مساعدت های همه جانبه مدیرعامل و هیأت مدیره محترم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۴ هیچگونه مشکل کمبود کود در استان مازندران مشاهده نشده و به حول و قوه الهی در سال ۱۳۹۵ هم براساس برنامه ریزی های صورت گرفته و تأمین کودهای مورد نیاز ، مشکل کمبود کود در استان مازندران به عنوان استان قطب در کشاورزی نخواهیم داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.