پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

زیستگاه بزرگ‌ترین مار جعفری در ریگان + تصاویر
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان از زیستگاه گونه‌های جانوری در این منطقه خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین مار جعفری در این منطقه زیست می‌‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد سعادت‌نژاد امروز در ریگان اظهار داشت: منطقه میخ‌کش یا به اصطلاح محلی میخ‌گوج ریگان دارای حفره‌ای بزرگ است و این منطقه در تپه‌ای حدود ۳۰۰ متر عمق و ۴۰۰ متر پهنا قرار دارد که در زمان زلزله چاه‌قنبر بخشی از آن نشست کرده است.

وی گفت: در کنار این حفره بزرگ سنگ‌های گداخته شده‌ای مشاهده شده است که کارشناسان به زودی آزمایشات لازم را بر روی آنها انجام می‌دهند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان از زیستگاه گونه‌های جانوری در این منطقه خبر داد و بیان داشت: بزرگ‌ترین مار جعفری در این منطقه زیست می‌‌کند.

سعادت‌نژاد خاطرنشان کرد: این مار با عنوان تیر مار در اصطلاح محلی مطرح است و خطر زیادی را در پی دارد.

وی ادامه داد: آبی در کنار این حفره بزرگ میخ‌کش منطقه فرهاد شهرستان ریگان وجود دارد که آب آن شور و حیوانات نادری در کنار آن زیست می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ریگان تصریح کرد: در این منطقه چهار همیار محیط زیست فعال هستند و در حفاظت از این گونه‌های نادر تلاش چشمگیری دارند.

سعادت‌نژاد عنوان کرد: در شهرستان ریگان بیش از ۶۰ همیار محیط زیست با اداره حفاظت محیط زیست ریگان همکاری دارند.

وی متذکر شد: شهرستان ریگان یکی از زیستگاهای آهوی جبیر ایرانی، سوسمار دم تیغی ایرانی، مار دوشاخ و …است و مناطق مناطق تک فرهاد، میل فرهاد و میخ فرهاد در شهرستان ریگان وجود دارند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.