پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رقابت ۹ تن برای تصدی دبیرکلی سازمان ملل متحد
در هفته گذشته، ۹ نفر از نامزدهای تصدی دبیرکلی سازمان ملل به پرسش‌های نمایندگان کشورها در این سازمان پاسخ دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دوران کاری «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل متحد زمستان آینده پایان خواهدیافت از این رو شماری خود را برای تصدی این سمت آماده می‌کنند.

بنابر گزارش روزنامه آمریکایی «نیویوزک‌تایمز»، ۹ مرد و زن به این منظور با هم رقابت می‌کنند و در هفته جاری در جلسه بی‌سابقه پرسش و پاسخ در مجمع عمومی نمایندگان کشورهای جهان شرکت کردند. آنها به این پرسش پاسخ دادند که چرا آنها می‌خواهند این سمت را بر عهده بگیرند و چه انتظاری از آینده سازمان ملل دارند.

فردی که انتخاب می‌شود از اول ژانویه ۲۰۱۷ کار خود را آغاز خواهد کرد.این فرصتی مناسب برای زنان است که بتوانند در طول ۷۰ سال تاریخ سازمان ملل برای نخستین بار ریاست این سازمان را بر عهده بگیرند. طیف وسیعی از چالش‌های عمده جهانی از جمله توقف جنگ، اعزام ناظران صلح تا همکاری با دولت‌ها برای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی را بر عهده دبیرکل بعدی خواهدبود.

در طول ۳ روز متقاضیان به تشریح مهارت‌های خود در رهبری و سوق دادن سازمان ملل به سمت نهادی که تاثیر بیشتری دارد پرداختند. با این حال هیچکدام از این ۹ نفر جرات نداشتند تا درباره حل بحران فلسطینیان و اسرائیل موضع‌گیری کنند. تقریبا همه آنها درباره بحران مهاجران صحبت کردند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.