پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برانکو: بازیکنان پرسپولیس بدانند که غرور خطرناک است/ نیمکت‌نشینی کریمی و انصاری عجیب بود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان پرسپولیس باید بدانند غرور برای ما خطرناک است و نباید با یک برد بلندپروازانه فکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

برانکو ایوانکوویچ بعد از پیروزی ۴ بر ۲ تیمش در دربی پایتخت و برگزاری تمرین ریکاوری امروز در جمع خبرنگاران گفت: از بازی بازیکنان خیلی خوشحالم. به خاطر شادی که به مردم دادیم خرسندم. با پیروزی می‌شود شرایط را خوب کرد. فکر می‌کنم بیش از همه این برد تقدیم به بازیکنان است چرا که با لیاقت بازی کردند.

وی ادامه داد: چیزی که برایم مهم است این است که تیم با هیجان بازی کرد. طبق معمول یک پنالتی ما هدر رفت. شانس‌های دیگری داشتیم که استفاده نکردیم. تمام چیزهایی که فوتبال ارائه می‌دهد را دیروز شاهد بودیم. اینکه الان صدر جدول هستیم زیباست و انگیزه‌ای برای ما برای کار جدی است.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: همین‌طور در کنار این شادی‌ها کادوی تولد قشنگی به علی اکبر طاهری دادیم. در بازی دیروز فقط به کسب پیروزی فکر می‌کردیم و اینکه چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد مدنظرمان نبود. بازی برای ما ۴ گل به همراه داشت و کسی نمی‌توانست آن را پیش‌بینی کند. حریف هم برای کسب برد به میدان آمده بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، درباره این که آیا قهر بازیکنان پرسپولیس در صحنه پنالتی بچه‌گانه نبود اظهار داشت: من مقصرم، باید قبل از بازی می‌گفتم پنالتی را طارمی می‌زند ولی یادم رفت. در جلسه قبل از بازی این مسئله را فراموش کردم. در ۱۰ روز اخیر طارمی تمرین پنالتی کرده بود و اطمینان داشتم او می‌تواند پشت ضربه پنالتی بایستد. حتی با دست هم اشاره کردم طارمی بزند ولی بازیکنان این صحنه را ندیدند و سوءتفاهم شد. هیجان دربی وجود داشت و با توجه به اینکه شما همیشه انتظار ندارید تیم‌تان صاحب پنالتی شود یادم رفت مشخص کنم که چه کسی زننده پنالتی باشد.

برانکو در مورد اینکه ممکن بود این رفتار بچه‌‌گانه منجر به از دست رفتن پیروزی شود، گفت: این مسائل را رها کنید. طارمی دو گل زد و عملکرد خوبی داشت اکنون مردم خوشحال هستند و همیشه گاهی اشتباهات هم رقم می‌خورد.

وی در مورد اینکه یکی از هواداران پرسپولیسی قصد داشته به ورزشگاه بیاید در جاده تصادف کرده و از دنیا می‌رود، اظهار داشت: واقعا متأسفم. همین حالا در جریان این اتفاق تلخ قرار گرفتم. بعد از درگذشت هادی نوروزی شاهد از دست دادن یکی دیگر از اعضای باشگاه هستیم. از صمیم قلب این مسئله را به بازماندگان این هوادار تسلیت می‌گویم. این اتفاقات حال خوش‌ ما را خراب می‌کند.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با دیدار مقابل استقلال اهواز تصریح کرد: بازی حساسی در اهواز داریم. استقلال اهواز هفته قبل دو امتیاز از سپاهان گرفت. آنها باید استقلال را هم شکست می‌دادند که داور گل سالم‌ آنان را مردود اعلام کرد. استقلال خوزستان هم استقلال اهواز را به سختی شکست داد. فراموش نکنید ما از لحاظ فیزیکی و ذهنی برای دربی خیلی انرژی گذاشتیم. باید به بازی‌ها بازگردیم و فقط سه امتیاز برایمان مهم است. در راستای هدف‌مان برد می‌خواهیم. در هوای ۳۵ درجه اهواز باید به میدان برویم و سه محروم هم داریم. به هیچ وجه فکر نمی‌کنم بازی راحتی در پیش باشد. این بازی می‌تواند پیروزی‌اش قطعی باشد. بازیکنان باید این را بدانند و حواس‌جمع باشند.

به گزارش فارس، یکی از خبرنگاران گفت عدد ۴ متعلق به استقلالی‌ها بود و عدد ۶ متعلق به پرسپولیسی‌ها حالا نظرتان چیست که ۴ از آنها پس گرفته شد که برانکو پاسخ داد: هواداران بین هم کری می‌خوانند و فضای شادی را ایجاد می‌کنند. این نشان می‌دهد که دیروز همه از دربی راضی بودند و این کری‌ها بین تماشاگران حالا حالاها وجود خواهد داشت.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص ترکیبی که در ابتدای مسابقه به میدان فرستاد و این ترکیب کمی استرس در بین هواداران ایجاد کرده بود،‌گفت: مظلومی برهانی را از ابتدا در ترکیب گذاشت و نشان داد تیمش می‌خواهد تهاجمی بازی کند. از سوی دیگر برایم عجیب بود که جابر انصاری و یعقوب کریمی روی نیمکت نشسته بودند. هر چند آنها بعدا به زمین آمدند. به همین خاطر فکر می‌کنم استقلال تلاشش را کرد اما چیزی که من همیشه به بازیکنانم ارائه می‌کنم اطلاعات تیم حریف است. آنها خودشان هم اطلاعات پیدا می‌کنند و ما هم وظیفه داریم با هر سیستمی که می‌توانیم مقابل حریفان به میدان برویم.

خبرنگاری گفت: فکر نمی‌کنید غرور باعث شود پرسپولیس نتیجه نگیرد که برانکو پاسخ داد: سوال خوبی پرسیدید. غرور برای پرسپولیس خطرناک است. با یک شکست نباید تحقیر و با یک پیروزی نباید بلندپروازی کرد. امیدوارم بازیکنان من این موضوع را بدانند و بازی به بازی پرنفس و محکم‌تر به میدان برویم چون دربی دیگر تمام شده و حالا یک روز دیگر است که باید برای مسابقه آینده آماده شویم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.