پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شرکت بارسلونای اسپانیا مشتری پتروشیمی ایران شد
هیاتی از شرکت بارسلونای اسپانیا با حضور در دهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست گفتگوهایی را به منظور امضای قرارداد خرید برخی از محصولات پتروشیمی و پلیمری از ایران آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مجید باطن در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور نمایندگان شرکت بارسلونای اسپانیا در دهمین نمایشگاه ایران پلاست، گفت: نمایندگان این شرکت اسپانیایی به دنبال خرید برخی از محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری از ایران هستند.

مدیر بازار و روابط بین‌الملل انجمن صفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اعلام اینکه نمایندگان شرکت بارسلونای اسپانیا به دنبال امضای قرارداد خرید برخی از گریدهای پلی اتیلن سبک و سنگین، پروپیلن و پلی پروپیلن از شرکت‌های پتروشیمی ایران هستند، تصریح کرد: قرار است به زودی مذاکرات نهایی بین برخی از شرکت‌های پتروشیمی ایران و این شرکت اسپانیایی به منظور توافق و امضای قرارداد فروش انجام شود.

این مقام مسئول، تاکید کرد: شرکت‌های پتروشیمی ایران با توجه به تامین کامل نیازهای داخلی از ظرفیت مازاد برای عرضه و صادرات انواع محصولات پلیمری و پتروشیمی به شرکت‌های اروپایی و آسیایی از جمله بارسلونای اسپانیا برخوردار هستند.

برای نخستین بار در طول برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی، تعداد کشورهای حاضر در نمایشگاه ایران پلاست به عدد بی‌سابقه ۲۵ کشور رسیده به طوری‌که تاکنون شرکت‌هایی از آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، جمهوری چک، سوئیس، هلند، دانمارک، لهستان، روسیه، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، ترکیه، امارات متحده عربی، عراق، بحرین، پاکستان، آفریقای جنوبی و استرالیا در این نمایشگاه حضور یافته‌اند.

در حال حاضر حدود ۸۰۰۰ متر مربع از فضای نمایشگاه به متقاضیان خارجی و حدود ۱۷۰۰۰ مترمربع به متقاضیان داخلی واگذار شده و در مجموع حدود ۵۰۰ شرکت خارجی و ۴۰۰ شرکت ایرانی در این گردهمایی حضور یافته اند.

این در حالی است که در دهمین نمایشگاه ایران پلاست، حضور و بازدید ۲۰۰ تاجر و بازرگان از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، عراق، بنگلادش، سوریه، قزاقستان، چین، ترکیه، سریلانکا، میانمار (برمه)، جمهوری آذربایجان، تونس، کنیا، بلاروس و امارات متحده عربی و ارمنستان قطعی شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.