پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سیلاب به ۳ استان بیشترین خسارت را وارد کرد/ بیش از ۷۰۰ هزار نفر در آماده باش هستند
معاون سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه بیش از 700 هزار نفر برای مواجهه با سیلاب در آماده باش کامل هستند گفت: استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان بیشترین خسارت‌‌ها را در بارندگی های روزهای اخیر داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مرتضی اکبرپور اظهار داشت: از ۲۲ فروردین ماه تاکنون بارندگی در ۲۰ استان کشور اتفاق افتاده است که ۱۴ استان با مشکلات سیلاب مواجه بودند.

وی افزود: از بعدازظهر امروز بارندگی‌ها به سمت شرق کشور می‌رود و پیش‌بینی‌ می‌شود استان‌های هرمزگان، مناطق مرکزی کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، اردبیل و استان‌های شمالی کشور مانند مازندران شاهد بارش باران باشند و تمامی دستگاه‌های امدادی در این استان‌ها آماده‌باش کامل هستند.

اکبرپور افزود: بعد از ظهر امروز بارش‌ها به سمت افغانستان می‌رود و موجب خواهد شد دریاچه هامون مانند گذشته پرآب شود.

وی درباره خسارت‌های وارد شده اظهار داشت: استان‌های ایلام، لرستان و خوزستان بیشترین خسارت‌ها را ناشی از سیلاب داشتند و ۶ نفر نیز تاکنون در اثر سیلاب جان خود را از دست داده‌اند.

معاون آمادگی و مقابل سازمان مدیریت بحران کشور افزود: بیش از ۷۰۰ هزار نفر در مواجهه با سیل در استان‌های کشور آماده‌باش کامل بودند.

وی افزود: دستگاه‌های خدماتی و امدادی همچون پلیس راه، اورژانس، هلال‌احمر، ستادهای بحران شهرستان و استان و نیروهای مسلح آماده‌باش برای مقابله با سیل در استان‌های مختلف بودند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.