پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیشترین بیکاران در کشورهای اروپایی/ بیکاری در ایران بیشتر شد
جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که همزمان با افزایش نرخ بیکاری در ایران طی سال‌های اخیر، جایگاه این کشور در میان کشورهای دیگر نیز بدتر شده و ایران در سال 2015 در رتبه 24 به لحاظ بیکاری قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بررسی جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از میزان بیکاری در کشورهای جهان نشان می‌دهد که معضل بیکاری در ایران طی سال‌های اخیر در حال بدتر شدن است.

بر این اساس، نرخ بیکاری ایران از ۱۰٫۴ درصد در سال ۲۰۱۳ به رقم ۱۰٫۶ درصد در سال ۲۰۱۴ و پس از آن در سال ۲۰۱۵ به ۱۰٫۸ درصد افزایش یافته است. همچنین آمارهای این نهاد بین‌المللی از پیش‌بینی افزایش نرخ تورم در سال ۲۰۱۶ به ۱۱٫۲ درصد خبر می‌دهد.

بر این اساس، رتبه ایران در رده‌بندی کشورهای جهان به لحاظ تورم از ۲۹ در سال ۲۰۱۴ به ۲۴ در سال ۲۰۱۵ رسیده است که به معنای بدتر شدن جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی است.

بر اساس این گزارش، یونان رتبه نخست  بیکاری در جهان را با ۲۵ درصد به خود اختصاص داده است و پس از آن بوسنی هرزگوین با ۲۷٫۷ و مقدونیه با ۲۷٫۲ درصد قرار دارد.

از آنجایی که اروپا هنوز با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از کشورها در حال اجرای سیاست‌های ریاضتی هستند، عجیب نیست که کشورهای اروپایی بالاترین نرخ بیکاری را در این گزارش به خود اختصاص داده‌اند.

به جز ۳ کشور نخست با آمار بیشترین بیکار، اسپانیا نیز نرخ ۲۲ درصد و رتبه پنجم را در اختیار دارد و پرتغال با نرخ بیکاری ۱۲٫۴ درصد و ایتالیا با نرخ ۱۱٫۸ در میان ۲۰ کشور نخست قرار دارند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.