پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

غوغا‌سالاری مدعیان آزادی در پاسخ به نامه کروبی
عبد‌الله گنجی در غوغا‌سالاری مدعیان آزادی در پاسخ به نامه کروبی از سوی محمد‌رضا کائینی نوشت: سوال این است اگر کسی نظام را متهم به تقلب و تجاوز کنند و باعث کشته شدن 45 نفر بیگناه شود و فرمان رهبر جامعه اسلامی را نادیده بگیرد امام برایش فرش قرمز پهن می‌کرد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان در پی حواشی و غوغاسالاری مدعیان دفاع از امام خمینی(ره) یادداشتی را منتشر کرد. وی در این یادداشت به زمینه‌ها و سناریوهای ایجاد شده اشاره کرد و نوشت:

بعد از جوابیه کوتاه برادر کایینی دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان به مهدی کروبی مبنی بر اینکه خدا را شکر کن که در حصر هستی و این سید بزرگوار (مقام معظم رهبری) شما را نانجیب خواند – اگر این شوریدگی زمان امام علیه نظام اتفاق افتاده بود دستور می داد آویرانت کنند – عده‌ای، روزنامه جوان را متهم به توهین به حضرت امام کردند و با انواع جملات ضد انقلابی بدان پرداختند.

خوشبختانه آنطور که روزنامه شرق۲۵/۱/۹۵ نوشته هیچ اصول‌گرایی حاضر به خدشه به مطلب جوان نشده اما مساله اساسی این است که: پس از گرایش بخش نخبگی اصلاحات به لیبرالیسم تلاش شد از امام یک چهره متساهل یک پارچه اسلام رحمانی به نمایش گذارند که با استاندارد های سیاست و حکومت در غرب تطبیق کنند. حتی اکبر گنجی گفت اگر تطبیق نکند ایشان را به موزه تاریخ می‌سپاریم. بنابراین هر جا سخن از اقتدار و قاطعیت امام باشد تلاش می‌کنند استتار نمایند. اما امام انقلابی که به سیاست نگاه درون دینی داشت از اتخاذ مواضع ذیل ابائی نداشت.
۱-حکم اعدام سلمان رشدی در لندن بدون تشکیل هر دادگاهی
۲-صدورحکم اعدام برای پخش مصاحبه‌ای که در روز تولد حضرت زهرا اشین را الگو اعلام کرده بود(بعداز بررسی چون عمدی نبود عف کردند)
۳- برخورد و عزل قاضی فهیم کرمانی برای صدور حکم قضایی اشتباه
۴-حکم ارتداد جبهه ملی پس از رد قصاص اسلامی توسط این تشکل
۵- عتاب به موسوی به علت اسعفا در شهریور ۶۷ علیرغم اینکه استعفا حق فرد است و طرف موسوی هم رییس جمهور بود نه امام.
۶ -دستور مجد برای بررسی پرونده اعضا نفاق که بعداز مرصاد در زندان بودند اما بر مبارزه مسلحانه تاکید داشتند (اصلاح طلبان این را ویژه می پوشانند) و مورد بعدی که هجمه به شورای نگهبان را معادل مفسد فی الارض می‌داند: «من تکرار مى‏‌کنم مجلس بالاترین مقام است در این مملکت. مجلس اگر رأى داد و شوراى نگهبان هم آن رأى را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. من نمى‏ گویم رأى خودش را نگوید؛ بگوید؛ رأى خودش را بگوید؛ اما اگر بخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شوراى نگهبان کذا و این مجلس کذا، این فساد است، و مفسد است یک همچو آدمى، تحت تعقیب مفسد فى الارض باید قرار بگیرد.»
حال سوال این است اگر کسی نظام را متهم به تقلب و تجاوز کنند و باعث کشته شدن ۴۵ نفر بیگناه شود و تدابیر و فرمان رهبر جامعه اسلامی را نادیده بکیرد و قانون را به سخره گرفته باشد امام برایش فرش قرمز پهن می کرد.حریت شرط انصاف است. شهید چمران فرمود کسی که انصاف ندارد، شرف ندارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.