پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی/آیت الله سیداحمد خاتمی در یادواره شهدای روحانی محمود آباد بیان کرد:
شهیدسوال قبرندارد/در عرصه ی سیاسی همه باید با بصیرت باشند/دزد، دزد است/هر که الفبای سیاست را بداند فریبکاری آمریکا را می بیند
یادواره شهدای روحانی شهرستان محمودآباد روز گذشته(دوشنبه) با سخنرانی آیت الله سیداحمدخاتمی در حوزه علمیه امام صادق(ع) این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مراسم یادواره شهدای روحانی شهرستان محمودآباد روز دوشنبه مورخ ۲۳/۰۱/۹۵ درحوزه علمیه امام صادق(ع) این شهربا حضورپرشورمردم ،خانواده های شهدا، علما ،روحانیون وطلبه ها برگزارشد.
این مراسم معنوی باسخنرانی خطیب ارزشمند،حضرت آیت الله سیداحمدخاتمی ،امام جمعه موقت تهران و نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری برگزار گردید.
قبل ازسخنرانی جمع حاضردرمراسم از مداحی دلنشین حجت الاسلام والمسلمین قنبری بهره مندشدند و با خیرمقدم گویی امام جمعه محترم شهرستان محمودآباد حجت الاسلام و المسلمین موسوی به استقبال سخنران جلسه رفتند.
آیت الله سید احمد خاتمی درابتدای سخنان خودبا خواندن اشعاری درمصیبت شهادت امام هادی(ع)با اشاره به آماری ازمحصلین حوزه علمیه قم گفت: استان مازندران با داشتن ۶۰۰۰هزار طلبه و عالم، حجم عظیمی ازمحصلین حوزه علمیه استان قم رادربرگرفته است که این موضوع مایه ی مباهات است.
وی درادامه خاطرنشان کرد:سرزمین مازندران سرزمین معطربه دین است،سرزمین فکروفرهنگ.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به آیات قرآنی درخصوص شهید و شهادت گفت: شهادت یک نوع وفاداری عملی است به ذات مقدس ربوبی; آیااین اختصاصی شهیدان است یا همه این قرار را با خدا داریم؟

وی در ادامه گفت: پیامبراسلام(ص) نیز فرمودند:شهیدسوال قبرندارد.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: شهدا می روند ولی انتخابی می روند . بعضی ها شهید نشدند ولی زندگی شهادت گونه دارند و منتظر فرصت هستند برای وفای به این قرارداد;کسانی هم که درمجالس شهداشرکت می کنند برای همین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در عرصه ی سیاسی همه باید با بصیرت باشند،دشمن شناس باشند،به موقع عمل کنند و به موقع رفتارکنند مثل حضرت مسلم بن عوسجه وحبیب بن مظاهر.

این مسئول خاطرنشان کرد: بصیرت در عرصه سیاست خارجی یعنی اینکه یک ذره امید به آن طرف آب و مذاکرات ۱+۵ و آمریکا و انگلیس و این‌ها نباید داشت، چرا که بر اساس آیات قرآن مجید آن‌ها دوست و دلسوز محسوب نمی‌شوند. حرف که می‌زنند دشمنی از کلام‌شان می‌بارد.

آیت الله سیداحمدخاتمی در ادامه گفت: قصه قصه نظام اسلامی است نه قصه هسته ایست و نه قصه موشک است و همه ی این مذاکرات برای این است تا نظام اسلامی از بین برود.

وی در ادامه در خصوص برجام نیز بیان کرد: به اعتراف شخص اوباما و کری ایران به تمام وظایف و تعهدات خود در این قرارداد عمل کرده است اما در چند ماه گذشته آنها حتی یک قدم هم برنداشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: برخی گفتند باید دست از شعار نابودی اسرائیل برداریم.چرابرداریم؟جمله ی امام است که  می گوید اسرائیل باید از صحنه ی روزگار محو شود و دزد، دزد است.

این مقام مسئول درباره ارتباط با آمریکا و مذاکره نیز بیان کرد: نگاه به درون داشته باشیم که نسخه مقاومت و ایستادگی راه چاره است نه نسخه مذاکره و سازش زیرا هنوز آمریکا آدم نشده و هر که الفبای سیاست را بداند فریبکاری آمریکا را می بیند.

وی همچنین با بیان اینکه برخی‌ها در کشور به دنبال کم‌رنگ کردن ارزش‌ها هستند، تصریح کرد: غیرتمندانی که دم از مقاومت در برابر آمریکا می زنند را افراطی و تندرو می خوانند مثلا خانمی که چادری است را تندرو و خانمی که بدحجاب است را معتدل می نامند!!!!

آیت الله سیداحمدخاتمی با استناد به سخنان رهبر انقلاب در خصوص فتنه و نفوذ تاکید کردند: رهبری از ابتدای فتنه تا کنون صدها بار گفته فتنه ،ده ها بار گفته نفوذ اما بعضی ها هنوز یکبار هم نگفتند فتنه و نفوذ; بعد از حرف آقا دهها بار گفتند افراطی اما بدانند  ارزشها محکم تر از گذشته استوارند.
عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: رفتار غیر قانونی در قاموس ارزشی ها نیست بنابراین هر چه می خواهند بگویند افراطی اما ارزشی‌ها در راه خود ثابت‌قدم و استوارتر از گذشته هستند .

گزارش از :سعیدزحمتکش ناندلی لاریجانی

IMG_6341 IMG_6342 IMG_6343 IMG_6320 IMG_6321 IMG_6322 IMG_6324 IMG_6325 IMG_6326 IMG_6327 IMG_6328 IMG_6329 IMG_6330 IMG_6331 IMG_6332 IMG_6335 IMG_6337 IMG_6339 IMG_6340

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.