پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله علوی گرگانی: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها جایز نیست/ دیرکرد دامی پیش روی موسسات اعتباری و بانک‌ها
یکی از مراجع تقلید گفت: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری جایز نیست و این مسئله به منزله دام پیش روی بانک‌ها قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار مدیر عامل و مدیران مؤسسه مالی اعتباری کوثر با اشاره به آیه‌ای از قرآن اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید کسانی که ایمان بیاورند و عمل شایسته‌ای انجام دهند به صورت قطعی راه سعادت را پیش می‌گیرند و این وعده از سوی خداوند محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه همواره باید به دو بال پرواز برای صعود به قله‌های رحمت الهی مجهز باشیم، تصریح کرد:‌ ایمان و عمل صالح دو بال پرواز است که انسان را از ضلالت و تاریکی نجات می‌دهد و به راه راست هدایت می‌کند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه موسسات اعتباری به ویژه موسسه اعتباری کوثر در راه خدمت رسانی به خلق خدا گام بر می‌دارد، عنوان کرد: جای خرسندی و خوشبختی است که این موسسات اعتباری گرفتار دام دیرکرد وام نشده‌اند و راه شرعی را در پرداخت قرض‌الحسنه به مردم پیش گرفته‌اند.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: دیرکرد تسهیلات دام خطرناکی است که پیش روی موسسات اعتباری و بانکها قرار دارد که امیدواریم هیچ یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری گرفتار دیرکرد وام نشوند و در راه  خدمت ثابت قدم باشد.

وی اضافه کرد: اگر موسسات اعتباری و بانک‌ها بتوانند از دام‌های دیرکرد که بر سر راهشان پهن شده است سربلند بیایند نه تنها از تاریکی و ظلمت نجات پیدا می‌کنند بلکه به نور و روشنایی نیز دست می‌یابند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه خداوند کسانی را که به مخلوقاتش خدمت می‌کنند دوست دارد، گفت:  موسسات اعتباری مانند کوثر نیز مصداق همین مسئله هستند و امیدواریم خداوند لطف خود را از آنها دریغ نکند.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید براینکه دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها جایز نیست، عنوان کرد: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها خسارتی واقعی است که به انسان وارد می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.