پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

خیابان‌های فرانسه صحنه تظاهرات ده‌ها هزار نفری/دستکم ۱۳ معترض زخمی شدند
روز شنبه تظاهرات معترضان به اصلاح قانون کار در فرانسه برای ششمین روز پیاپی ادامه یافت و در چند منطقه هم به درگیری میان معترضان و پلیس منجر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در ادامه اعتراضات عمومی به برنامه دولت فرانسه برای اصلاح قانون کار، روز شنبه خیابان‌های پاریس، رن و نانت بار دیگر صحنه درگیری میان نیروهای پلیس و معترضانی بود که می‌گویند اصلاحات مد نظر دولت به ضرر کارگران است.

وزارت کشور فرانسه تعداد شرکت‌کنندگان در ششمین روز از اعتراضات عمومی را حدود ۱۲۰ هزار نفر اعلام کرده است.

به نوشته روزنامه گاردین، در جریان تظاهرات روز شنبه، نیروهای پلیس با گروهی از معترضان نقاب‌دار که به سمت آن‌ها سنگ و کوکتل مولوتوف پرتاب می‌کردند، درگیر  شدند.

«میچل کادو» رئیس پلیس پاریس شمار این افراد را ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر اعلام کرده و آن‌ها را «تندرو» توصیف کرده است. در جریان این درگیری ۱۳ تظاهرات‌کننده و ۷ نیروی پلیس زخمی شده‌اند.

«مانول والس» نخست وزیر فرانسه که پیش از این هم طرح پیشنهادی‌اش را مقدار اصلاح کرده بود، احتمالا روز دوشنبه هم تغییرات جزئی دیگری را در طرح پیشنهادی‌اش اعمال خواهد کرد. پارلمان فرانسه نیز این طرح را تا حدی تعدیل کرده است.

تظاهرات‌های روزهای گذشته برای «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه که بر اساس نظرسنجی‌ها پائین‌ترین سطح محبوبیت را بین تمام روسای جمهوری تاریخ مدرن فرانسه دارد، به دردسر تازه‌ای بدل شده است.

وی که سال آینده میلادی باید برای در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند، هفته گذشته هم تحت فشار افکار عمومی و به دلیل حمایت اندکی که در میان مردم دارد، مجبور شد از تصمیمش برای سلب تابعیت متهمین به اقدامات تروریستی، عقب‌نشینی کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.