پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دستور رهبر ایران مبنی بر سوادآموزی اتباع خارجی بازتاب مثبت جهانی داشت
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران گفت: دستور رهبر ایران مبنی بر سوادآموزی و آموزش اتباع خارجی از جمله اقدامات بسیار ارزنده این کشور در این حوزه بود که بازتاب بسیار مثبتی در مجامع جهانی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، «سیوانکا دانا پالا» در دیدار معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان اظهار کرد: طی مدتی که در ایران هستم شاهد برخورد خوب و انسان‎دوستانه ملت و دولت ایران با پناهندگان و اتباع خارجی بوده‎ام و اعتقاد دارم جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار ارزشمندی در حوزه کمک به اتباع و پناهندگان انجام داده که در مجامع بین‎المللی کمتر به آن پرداخته شده است.

وی همچنین بحث پوشش بیمه همگانی برای پناهندگان و اتباع خارجی را از دیگر اقدامات ارزشمند دولت جمهوری اسلامی ایران در حوزه اتباع عنوان کرد.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل ظرفیت‎های موجود در جمهوری اسلامی ایران برنامه‎هایی که در حوزه پناهندگان اجرا شده کاملاً موفقیت‎آمیز بوده که این جای تقدیر و تشکر از همکاری دولتمردان و ملت عزیز دارد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز در دیدار گفت: نگاه جمهوری اسلامی به پناهندگان و اتباع خارجی، انسانی و بر اساس آموزه‎های دین مبین اسلام است، از این‎رو اتباع و پناهندگان خارجی که در جمهوری اسلامی ایران اقامت دارند، از تمامی امتیازات شهروندان ایرانی برخوردار هستند.

علی‎اصغر طهماسبی اظهار کرد: بسیاری از کشورهای مدعی دموکراسی، پناهندگان و اتباع خارجی را به عنوان عناصر ضد امنیت خود قلمداد می‎کنند و عموماً در این کشورها، برخوردهای انسانی با پناهندگان صورت نمی‎گیرد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در کانون ناامنی و در فضایی که گروه‎های تروریستی و تکفیری در کشورهای پیرامون ما جولان داده و دست به جنایت می‎زنند، به عنوان محور امنیت، همواره مقصد پناهجویان کشورهای مسلمان و همسایه بوده و بر اساس وظایف انسانی و در چهارچوب قوانین بین‎المللی با روی باز پذیرای اتباع بوده است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: ما در استان گلستان در راستای ایجاد اشتغال و توانمندسازی اتباع خارجی اقدامات خوبی را انجام داده و مباحث آموزشی و همچنین بحث سلامت و بهداشت اتباع برای ما در اولویت قرار داشته است.

وی گفت: ما در استان گلستان از تمام ظرفیت‎هایمان برای کمک به اتباع خارجی استفاده کرده و خواهیم کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.