پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پوشش بیمه ای دو داروی حیاتی بیماران سکته قلبی و مغزی
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: با تصویب هیئت وزیران دو داروی حیات بخش بیماران سکته حاد قلبی و مغزی، تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر محمد آقاجانی اظهارداشت: طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، بیماری های قلبی عروقی اولین علت مرگ و میر در سراسر جهان است.

وی افزود: در ایران حدود ۵۰ درصد کل مرگ ها ناشی از بیماری های قلبی عروقی است  که در راس آنها سکته قلبی و پس از آن سکته های مغزی است. سن ابتلا به این سکته ها در ایران حدود ۱۰ سال از متوسط جهانی کمتر است.

آقاجانی با اعلام اینکه در ایران روزانه بین ۴۰۰ نفر دچار سکته قلبی و حدود ۲۰۰ نفر دچار سکته مغزی می‌شوند، گفت: حدود ۳۰ درصد این افراد زیر ۵۰ سال هستند و سالانه در کشور ۲۴ هزار نفر دچار ناتوانی شدید ناشی از سکته های مغزی و حدود ۶۰ هزار نفر دچار درجاتی از ناتوانی می گردند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: مهم ترین اقدام در درمان سکته های قلبی و مغزی از بین بردن لخته خون در عروق در زمان طلایی است و داروهای پیشرفته ای به این منظور ساخته شده است.

وی با عنوان این مطلب که در روزهای پایانی سال ۹۴، دو داروی بسیار مهم حل کننده لخته خون برای این بیماران در شورای عالی بیمه تایید شد، گفت: در جلسه یکشنبه مورخ ۱۵ فروردین ۹۵ هیئت دولت آن را تصویب نمود. با این مصوبه این داروها با پوشش بیمه در بیمارستان های سراسر کشور در اختیار بیماران قرار می گیرد.

آقاجانی افزود: این دو داروی بسیار مهم بعد از ۲۰ سال  به عنوان روش های پیشرفته درمان سکته های قلبی و مغزی جایگزین داروهای قدیمی که عوارض بسیاری داشتند، می گردد.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان گفت: با استفاده از این داروها در درمان سکته های قلبی و مغزی، علاوه بر کاهش میزان مرگ و میر، بار اقتصادی ناشی از این بیماری ها و عوارضی چون ناتوانی و از کارافتادگی و خانه نشینی که اثرات سوء بر اقتصاد و سلامت روان خانواده ها و جامعه دارد، کاهش خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.