پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فراخوان سومین جشنواره «هلال و رسانه» اعلام شد
فراخوان سومین جشنواره «هلال و رسانه» اعلام شد و علاقمندان می توانند تا ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری، آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کمیته برگزاری سومین «جشنواره هلال و رسانه» فراخوان شرکت در این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

سومین «جشنواره هلال و رسانه» در راستای اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و با رویکرد تعامل و هم افزایی بیشتر و توجه به قدرت رسانه در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در برخورد با حوادث، سوانح و بحران‌ها و گسترش آموزش همگانی برای تحقق جامعه ای تاب آور برگزار می شود.

لذا از عکاسان، خبرنگاران، ‌روزنامه نگاران، نویسندگان مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه‌های اینترنتی و گزارشگران رسانه های تصویری و شنیداری دعوت می‌شود ضمن مطالعه فراخوان جشنواره آثار خود را با محوریت فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در عرصه داخلی – بین المللی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

بازه زمانی در نظرگرفته شده برای شرکت آثار در جشنواره

آثاری که در حوزه هلال احمر و در بازه زمانی از ابتدای سال ۹۴ تا دهم اردیبهشت ۹۵ منتشر شده و یا می‌شوند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

زمان ارسال آثار

مهلت پایانی برای ارسال آثار رسانه‌ها به دبیرخانه جشنواره تا دهم اردیبهشت سال ۹۵ خواهد بود.

گرایش، زمینه و قالب آثار

این جشنواره در ۶ بخش زیر برگزار می شود:

۱- تصویری ۲- مکتوب  ۳- دیداری و شنیداری ۴- داستان ۵- کاریکاتور  ۶- بخش ویژه (آزاد)

۱- تصویری : ۱- گزارش تصویری ۲- عکس تک

۲- رسانه های مکتوب ( مطبوعات- خبرگزاری ها- پایگاه‌های اینترنتی)‌ که شامل بخش‌های زیر است:

 ۱- گزارش ۲- خبر و مصاحبه ۳- مقاله و یادداشت

۳- رسانه های دیداری و شنیداری(رادیو و تلویزیون) که شامل بخش های زیر است:

۱- خبر ۲- مصاحبه ۳- گزارش

۴- داستان : داستان های ارسالی باید با تاسی از اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر و در راستای ترویج صلح و بشر دوستی – امداد و نجات -گسترش فعالیت های داوطلبانه – خدمت رسانی به هم نوع باشد.

۵-کاریکاتور : بهره مندی از اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر  محور آثار ارسالی در بخش کاریکاتور است.

۶-بخش ویژه: شرکت برای عموم افراد در این بخش آزاد بوده و افراد می توانند حداکثر یک اثر تنها در یکی از قالب های مذکور ارائه دهند.

توضیحات لازم

آثار مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دارای پروانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جشنواره پذیرفته می‌شوند.

آثار مسئولان‏، کارکنان روابط عمومی استان ها، امدادگران، تولیدات مشارکتی، عکاسان آزاد برای شرکت در جشنواره‏، تنها در بخش آزاد پذیرفته می شود.

شرکت کنندگان می‌توانند تنها یک اثر برای هر بخش و در مجموع ۳ اثر خود را برای شرکت در جشنواره بفرستند. در قالب عکس شرکت کنندگان مجاز به ارسال ۳ عکس تک ( خبری، توصیفی و…) و یا ۳ مجموعه گزارش تصویری( خبری، توصیفی و…) با تعداد ۹ عکس هستند.

از نامزدهای نهایی، اصل اثر خواسته خواهد شد.

آثار ارسالی در هر بخش (بجز دیداری و شنیداری) صرفاً باید به صورت الکترونیکی به همراه معرفی کامل صاحب اثر و مشخصات رسانه‌ای اثر(تاریخ انتشار- محل انتشار و..) به نشانی پست الکترونیک news@rcs.ir ارسال شود.

در بخش دیداری و شنیداری در صورت بالا بودن حجم اثر، شرکت کنندگان باید آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی خ ولیعصر – بالاتر از میرداماد – نبش خ یاسمی- ساختمان صلح جمعیت هلال احمر- طبقه هشتم- اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی – دبیرخانه جشنواره هلال و رسانه ارسال کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.