پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آخرین وضعیت میدانی در جبهه جنوب غرب استان حلب
ارتش سوریه پیشروی تروریست‌ها در ارتفاعات و شهرک العیس در جنوب حلب را متوقف کرده و برای عملیات بازپسگیری آن آماده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پس از حملات عناصر تروریستی جبهه النصره و جندالاقصی به حومه جنوب، غرب و جنوب غربی استان حلب که به عقب‌نشینی نیروهای سوری از شهرک و ارتفاع راهبردی العیس منجر شد، تلاش‌ها برای پس‌گیری این مناطق ادامه دارد.

یکی از ابعاد اهمیت العیس و ارتفاع العیس اشراف این منطقه و شهرک بر بخشی از بزرگراه حلب-دمشق است.

بر اساس آنچه منابع میدانی به «بین‌الملل فارس» گفتند، از عصر روز یکشنبه (دیروز) نیروهای تازه نفس از مقاومت حزب‌الله لبنان و عراق به منطقه اعزام شده‌اند.

نیروهای سوری نیز با انجام عملیات‌های متعدد در منطقه از پیشروی تروریست‌ها جلوگیری کرده‌اند و از شدت حملات آنان کاسته شده است.

همزمان با تسلط ارتش سوریه بر منطقه، جنگنده‌های روسی و سوری مواضع گروهای تروریستی را بشدت در شهرک العیس و ارتفاعات حومه هدف قرار دادند.

به گزارش فارس، از بامداد امروز دوشنبه، آرامشی نسبی در منطقه برقرار شده و با استقرار نیروهای ویژه، تک‌تیراندازان و موشک‌های ضد زره تاو و کورنت عملیات آزادسازی شهرک العیس در آستانه آغاز است.

همزمان با فلج شدن تحرکات بیشتر عناصر تروریستی در منطقه، ظهر روز گذشته تروریست‌ها در تلاش بودند با انفجار چندین خودرو انتحاری، کنترل منطقه شرق شهرک العیس را در دست گیرند که با اقدام به موقع نیروهای سوری، این حملات خنثی شد.

در درگیری‌های دو روز گذشته ۱۶ تن از نیروهای سوری و مقاومت به شهادت رسیده‌اند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.