پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیکاری ام‌الفساد جامعه است / وزارتخانه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی همسو و هماهنگ باشند
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه بیکاری یک ام‌الفساد در جامعه است، گفت: بیکاری روز به روز زندان‌ها را گسترش و پرونده‌ها را در قوه قضائیه زیادتر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام احمد سالک با اشاره به دلایل نام‌گذاری امسال به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: دلایل نام‌گذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سه منظر قابل توجه است؛ منظر اول این که روند نام‌گذاری سال‌های گذشته جامعه را برای یک فعالیت اساسی بر اساس خودکفایی و بی‌نیازی از بیگانگان آماده کرده است.

وی افزود: رمز این مسئله در اقتصاد مقاومتی و ابلاغ بیست و چهار بند سیاست اقتصاد مقاومتی است که اگر دستگاه‌های مربوطه اعم از دولت و نهادها به این مسئله اهتمام داشته و با عزم ملی به آن بپردازند، حرکت بزرگی در داخل کشور اتفاق خواهد افتاد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این حرکت بزرگ عبارت خواهد بود از این که کشور در راستای رفع نیازمندی‌های خود، کار بسیار عظیمی را در جهت رشد تولید ملی انجام خواهد داد.

سالک با اشاره به بیان اینکه منظر دوم این است که در مقابل بیگانگان یعنی دشمنان قسم‌خورده‌ای که تصمیم دارند اسلام و انقلاب اسلامی را از ریشه برکنند قرار داریم، پرداخت و بیان کرد: این مطلب نیازمند یک اقتدار است؛ تحقق این اقتدار در مسائل اقتصادی نماد وسیعی دارد اگرچه در قدرت نظامی و قدرت سیاسی نیز در جایگاه بلندی خواهد بود.

وی با اشاره به بیکاری موجود در بین جوانان، خاطر نشان کرد: منظر سوم این است که باید با بیکاری و فسادهای ناشی از بیکاری در جامعه و در خانواده‌ها مبارزه کرد، اگر اقتصاد مقاومتی دور از هرگونه شعار یعنی با «اقدام و عمل» و با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری حرکت پیش رود، نباید در جامعه‌‌ای بر اساس اسلام و حکومت اسلامی، موضوعی به نام بیکاری داشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه بیکاری یک ام‌الفساد در جامعه است، عنوان کرد: بیکاری روز به روز زندان‌ها را گسترش می‌دهد و پرونده‌ها را در قوه قضاییه زیادتر می‌کند، ایجاد کار و اشتغال برای کاهش پرونده‌های قوه قضاییه ضروری است.

سالک اضافه کرد: کشور ما جوان است و استعدادهای فوق‌العاده‌ تحصیل‌کرده در کشور وجود دارد، این نیروی عظیم باید به‌کارگیری شود که تنها در چهارچوب سیاست‌های ابلاغی ۲۴گانه اقتصاد مقاومتی اتفاق خواهد افتاد.

وی در ادامه بیان کرد: باید عزم جدی میان مسئولان شکل گیرد و سران سه قوه، مسئول اولیه تحقق این شعار هستند و دستگاه‌های اجرایی و نهادها به پیروی از این سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کشور باید اقدام کنند.

سالک افزود: اگر این اتفاق محقق شود با تمام آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی مقابله خواهد شد و ۱۱ میلیون نفر حاشیه‌نشین نخواهیم داشت؛ کشاورزی، صنعت و اقتصاد کشور رونق خواهد گرفت و به عبارتی بسیاری از مسائل حل می‌شود.

این نماینده مجلس رمز این مسئله را حل موانع رشد تولید ملی از سوی دولت جمهوری اسلامی بر اساس قانون مصوب مجلس دانست و ادامه داد: دولت باید با مردم به‌ویژه سرمایه‌گذاران در بخش بیمه و بخش‌های دیگر مدارا کند تا از سرمایه‌گریزی جلوگیری شود

سالک با اشاره به اینکه ارز نقش اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد، بیان کرد: امروز ۲۵ میلیارد تومان قاچاق وارد کشور می‌شود، دستگاه‌های نظارتی و اجرایی باید با قدرت در مقابل ورود قاچاق بایستند و نمی‌شود موضوع را به عهده دیگری انداخت، از مسئولان مربوطه باید خواست که اینگونه قاچاق‌ها کنترل شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: بخشنامه‌های متضاد وزارتخانه‌ها باید برچیده شود و به بیان دیگر باید وزارتخانه‌های مربوط در تحقق اقتصاد مقاومتی دارای همسویی و هماهنگی باشند.

سالک در پایان خاطر نشان کرد: برای مثال نباید شاهد این اتفاق باشیم که وزارت صنعت و معدن، گندم وارد کند و وزارت جهاد کشاورزی همزمان اعلام کند که به در گندم حد خودکفایی رسیده‌ایم، این تناقض مردم را سرگردان می‌کند و دولت باید آن را مدیریت کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.