پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ایران‌هراسی ژنرال صهیونیست: سلاح اتمی ایران به سمت عرب‌ها نشانه رفته نه اسرائیل
یک ژنرال صهیونیست و کارشناس امور ایران، ادعای بی‌سند و مدرک ساخت سلاح اتمی در ایران را تکرار کرد و مدعی شد هدف این بمب کشورهای عربی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«صوری ساگیا» ژنرال اسرائیلی و کاشناس امور ایران در سخنانی، داشتن سلاح اتمی ایران را مفروض گرفته و مدعی شده که این سلاح به سمت دنیای عربی نشانه رفته نه اسرائیل.

بر اساس گزارش وبگاه «نیوز وان» اسرائیل، ساگیا در ادامه کنفرانس خود در شهر «اللد» ادعایی عجیب مطرح کرد و گفت: هنگامی که شاه ایران (محمد رضا شاه) فهمید عرب‌های منطقه سنی‌نشین خوزستان به دنبال استقلال هستند شوکه شد و به دنبال پیدا کردن دشمنان عرب‌ها افتاد تا اینکه اسرائیل را یافت؛ همکاری میان ایران و اسرائیل (در آن زمان) به صورتی بی‌سابقه افزایش یافت.

وی سپس مدعی شد: از آن لحظه منابع میان ایران و اسرائیل تغییر نکرده بلکه آنچه تغییر کرده بازیگران هستند؛ آنچه ایرانی‌ها مرتبا تکرار می‌کند این است که هدفشان قدس است؛ اسرائیل یک ابزار در درگیری‌های منطقه‌ای میان عرب‌ها و ایران است اما هدف حقیقی سیاست ایران نیست.

ساگیا ضمن تکرار ادعای ساخت سلاح اتمی توسط ایران گفت: ایران با تولید کردن سلاح هسته‌ای دنبال هدف قرار دادن عرب‌ها هستند نه اسرائیل حتی اگر مرتبا شعارهای خود علیه اسرائیل را تکرار کنند.

این ژنرال اسرائیلی این ادعا را در زمان اوج تنش عربستان با ایران مطرح می‌کند؛ سیاست ایران‌هراسی در دنیای عرب که چند سالی است در دستور کار کشورهای غربی مخالف ایران قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.