پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اقدام برای جلوگیری از فرار مالیاتی شخصیت‌های مهم کشورها آغاز شد
مقامات سازمان‌های مالیاتی برخی از کشورهای جهان اقدام علیه شخصیت‌هایی که نام آنها در اسناد پاناما آمده است را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سازمان‌های مالیاتی برخی کشورهای جهان از جمله استرالیا و نیوزیلند تحقیقات و اقدامات خود علیه شخصیت‌های تابع این کشورها که نام آنها در اسناد پاناما ذکر شده است را آغاز کردند.

اسناد پاناما که به تازگی منتشر شده است شامل ۱۱٫۵ میلیون سند به حجم ۲٫۸ ترابایت است که اسناد فعالیت‌های پولشویی و فرار از مالیات بسیاری از شخصیت‌های ثروتمند و یا سیاسی جهان را رو کرده است.

این اسناد توسط یک روزنامه آلمانی منتشر شده است و با مشارکت حدود ۴۰۰ خبرنگار در سراسر جهان مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.

این اسناد شامل فعالیت‌های افراد از سال ۱۹۷۷ تا پایان سال ۲۰۱۵ است و نشان می‌دهد که بسیاری از شخصیت‌های ثروتمند و یا رهبران سیاسی جهان از شرکت‌های پوششی برای پولشویی، فرار از مالیات و یا فعالیت‌های مالی غیرقانونی استفاده می‌کردند.

بنا به اعلام روزنامه گاردین انگلیس، این اسناد نشان دهنده یک شبکه مخفی معاملات در میان برخی سیاستمداران جهان است.

سازمان مالیات استرالیا امروز اعلام کرد در حال بررسی ۸۰۰ مشتری ثروتمند استرالیایی شرکت ماساک فونسکا است.

این سازمان اعلام کرده که تاکنون توانسته است ۸۰۰ شخصیت استرالیایی در ارتباط با شرکت ماساک فونسکا را شناسایی کند که ۱۲۰ نفر از این افراد از خدمات یک شرکت ارائه خدمات بین‌المللی در هنگ کنگ استفاده کرده‌اند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.