پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جشن بزرگ حافظان میراث تمیشه در کردکوی برگزار شد
شنبه 26 دی ماه جشنواره بازیهای بومی محلی با عنوان “جشن حافظان میراث تمیشه” باحضور مسئولین استانی و شهرستانی در مدرسه دخترانه فرهنگیان شهرستان کردکوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از وبلاگ النگ روستایی زیبا /

جشنواره بازیهای بومی محلی با عنوان “جشن حافظان میراث تمیشه” صبح روز شنبه ۲۶ دی ماه باحضور مسئولین استانی و شهرستانی در مدرسه دخترانه فرهنگیان شهرستان کردکوی برگزار شد.
1256416_342

بازی‌های بومی و محلی یکی از مهمترین عرصه‌های بروز شادی و ایجاد شعف و نشاط در افراد جامعه است که متأسفانه این روزها ابزارهای الکترونیکی جای آن را گرفته و یا آن رابه حاشیه رانده است. با توجه به اینکه در روستاها و یا بعضی ازشهرها با کمبود یا محدویت امکانات ورزشی و تفریحی روبه رو هستیم باید به توسعه ورزش‌های بومی و محلی روستایی که با کمترین امکانات و هزینه راه اندازی می‌شوند می توانیم مردمی شاد در شهرها و روستاها داشته باشیم. بازی های بومی و محلی از فرهنگ غنی و پرباری در شهرستان کردکوی برخوردار است.که با توسعه آن می توان بخش اعظمی از نوجوان و جوانان را به امر ورزش سوق داد.

بازی های بومی و محلی در شهرستان کردکوی از فرهنگ غنی و پرباری برخوردار می باشند . با شناخت بازی‌های بومی و محلی در منطقه و اهمیت جنبه های فرهنگی ، ورزشی،اجتماعی  و جذابیت و تنوع بالای آنها  ما می‌توان تاریخ و سنن گذشته کردکوی را را به شکلی پویا و عمیق به نسل‌های آینده منتقل کنیم.همچنین  می توانیم با برنامه ریزی و مدیریت صحیح از آن به عنوان بهانه‌ای مهم برای گریز از اعتیاد به تکنولوژی و معنا و مفهوم بخشی دوباره به زندگی  از این بازی ها استفاده کنیم.

چراکه بازی‌های بومی و محلی می تواند  فضای شاداب و پر نشاط، تقویت کار گروهی، رفع مشکلات جسمی ناشی از فقر حرکتی و تخلیه روانی فرد وهمچنین موجب توسعه همبستگی اجتماعی در بین مردم منطقه شود.

یعقوب محمودی

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. سارا گفت:

    خییییییییییلی باحال بود تو مدرسه ما بود

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.