پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

معرفی گروه جمع‌خوانی قرآن «سبیل‌الرشاد»/ نوجوانانی که اشک مخاطب را درآوردند+عکس
گروه مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن «سبیل‌الرشاد» متشکل از تعدادی قاری نوجوان قرآن کریم است که با پشتکار خود آثار فاخری را تولید کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

گروه تواشیح و جمع‌خوانی قرآن «سبیل الرشاد» متشکل از تعدادی از قاریان نوجوان قرآن کریم است که با سرپرستی و مدیریت علی محرابی به تولید آثار فاخر خصوصاً در زمینه جمع‌خوانی قرآن کریم می‌پردازند.

محرابی درخصوص این گروه می‌گوید: در روزهای جمعه کلاسی تخصصی و نیمه‌خصوصی برای نوجوانان تشکیل دادم و بسیار جدی حدود ۵ ماه کار کردیم و بنای کارمان تقلید دقیق از تلاوت‌های منشاوی بود. البته عده‌ای از افراد کلاس از چند سال پیش در جلساتم شرکت می‌کردند.

وی افزود: با تجربه‌ای که داشتم می‌دانستم در هم‌خوانی قرآن، بچه‌ها برای هماهنگی و زیبایی کار باید تلاوت‌ها را بسیار دقیق حفظ کنند و این در امر آموزش اتفاق بسیار مبارکی است. بنابراین در کنار تقلید، موضوع هم‌خوانی را هم دنبال کردیم تا اینکه اواخر سال ۹۴ در مراسمی که قاریان و اساتید زیادی حضور داشتند، پس از اجرای خوب گروه، یکی از اساتید از شایستگی بچه‌ها برای تلاوت در محضر رهبر معظم انقلاب خبر داد. این صحبت انگیزه بالایی به بچه‌ها داد تا جایی که شب و روز برای کسب توفیق اجرا در محضر رهبر معظم انقلاب تلاش می‌کنند.

محرابی با اشاره به استقبال حاضران در جلسه استاد پویا از اجرای گروه گفت: با پیشنهاد آقای احمدی‌وفا انگیزه و تمرینات ما چند برابر شد، تا جایی که قریب به دو هفته شبانه‌روزی کار کردیم و آخرین اجرای گروه در جلسه قرآن استاد پویا و در حضور اساتیدی چون احمد ابوالقاسمی و موسوی‌بلده انجام و مورد تشویق این بزرگواران قرار گرفتیم، همچنین در حین اجرا متوجه شدم افرادی بسیار منقلب شدند و در حال گریه هستند و این موضوع برای من و بچه‌ها بسیار ارزشمند بود. این اجرا از جهاتی یکی از بهترین اجراهای گروه بود.

 سرپرست گروه جمع‌خوانی قرآن «سبیل‌الرشاد» درباره نام این گروه گفت: نام گروه از سوی استاد سید نصرت‌الله عارف حسینی مطرح و گروه ما «سبیل الرشاد» نام گرفت. گویا این نام، نام گروه تواشیح استاد حسینی در حدود سی سال پیش بوده است.

به گزارش فارس اعضای گروه سبیل‌الرشاد عبارتند از؛ مهدی رشت‌بری، شایان تقی‌خوانی، امیرحسین الله یارپور، مهدی حمزه‌ای، سید‌علی میرنظامی، ابوالفضل صالحی، امیرعلی شاملو، محمدامین شاملو، علی حلاج‌زاده، محمدرضا طاهری، محمدطه مؤمن، محمدامین شاکر و علی فیضی.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.