پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله نوری همدانی: تمرکز غربی‌ها بر مسئله موشکی نشان‌دهنده روحیه سلطه‌گری است
یکی از مراجع عظام تقلید گفت: تمرکز غربی‌ها بر مسئله موشکی ایران پس از برجام، روحیه سلطه‌گری و خودبزرگ‌بینی آنان را نشان می‌دهد و با این وصف نمی‌توان به آن‌ها خوشبین و به دنبال برقراری ارتباط مثبت بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی امروز نیازمند حضور افراد متعهد و دلسوز در صحنه‌های گوناگون کشور و تحقق عملی موضوعات مختلف است، اظهار کرد: شناخت معارف انقلاب یکی از مسائل مهمی است که به وسیله طلاب و فضلای حوزه امکان‌پذیر است.

وی یکی از راه‌های شناخت اصول و شاخصه‌های انقلاب اسلامی را مطالعه کتب امام خمینی(ره) عنوان کرد و افزود: طلاب و فضلا که از تاثیرگذاران در حوزه هستند باید در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری گام بردارند تا حوزه انقلابی باقی بماند.

این مرجع تقلید اصول و مبانی انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر اینکه استکبارستیزی و مبارزه با استکبار یکی از اصول اصلی انقلاب است، افزود: اینکه ما فکر کنیم که با غرب می‌توان ارتباط سازنده داشت و مشکلات و امور جاری کشور را با همراهی آن‌ها اصلاح کرد، غیرممکن است چراکه انقلاب براساس اسکتبارستیزی بنا شده و نباید به غرب خوشبین بود.

وی ایستادگی ملت ایران در مقابل دشمنان را مورد توجه قرار داد و گفت: تفکر غربی همفکری با صهیونیسم، خودبزرگ‌بینی، سلطه‌گری و قلدرمآبی است و بسیاری حرکات تهاجمی اخیر در بخش‌های نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توسط غربی‌ها به سمت ما شکل گرفته و با این وصف نمی‌توان به آن‌ها خوشبین بود و ارتباط مثبت داشت.

آیت‌الله نوری همدانی تغییر موضع غرب پس از برجام و تمرکز بر روی مباحث موشکی ایران را نشان‌دهنده تفکر سلطه‌گری و خودبزرگ‌بینی غربی‌ها دانست و تصریح کرد: نیاز امروز انقلاب حضور افراد در صحنه و به میدان آمدن است همچون سید حسن نصرالله؛ امروز باید با کسب شاخص‌های انقلاب در حفظ آن تلاش کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط حوزه و دانشگاه را امری ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: عناصری دلسوز و متعهد در دانشگاه هستند که حوزه و دانشگاه باید همراه هم بوده و همانند دو بال پرنده عمل کنند.

این مرجع تقلید خواستار حضور جدی و شجاعانه حوزه در مقابل مباحث غیراسلامی و غیرانقلابی شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.